Franck Ribery, Arjen Robben, Thomas Müller in Mario Mandžukić se veselijo vodilnega gola Nizozemca. Foto: Reuters
Pep Guardiola
Pep Guardiola je bil kar malce zaskrbljen zaradi luknjičaste obrambe. Napad Bavarcev že na uvodu v sezono deluje kot dobro naoljen stroj. Foto: EPA
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je sanjsko debitiral v Bundesligi. V Augsburgu je dosegel tri zadetke. Foto: EPA

Bavarci so pred več kot 71.000 gledalci na Allianz Areni povedli v 12. minuti, ko je po preigravanju Francka Riberyja zadel Arjen Robben.

Štiri minute pozneje je semafor kazal že 2:0. Vratar gostov Marc-Andre ter Stegen je ubranil poskus Riberyja, a je žogo dobil Mario Mandžukić, ki jo je z nekaj metrov zabil v mrežo.

Dante ukanil Neuerja
Bayern je bil za razred boljši nasprotnik, kljub temu pa so gostje še pred koncem polčasa zmanjšali zaostanek. Za to je poskrbel kar Bayernov branilec Dante, ki je v 40. minuti matiral svojega vratarja Manuela Neuerja.

Dve zaporedni 11-m v dveh minutah za Bayern
Vsi dvomi o zmagovalcu so se razblinili v 69. minuti. Najprej je ter Stegen po roki Alvara Domingueza ubranil enajstmetrovko Thomasa Müllerja, toda po ubranjeni žogi je novo enajstmetrovko spet zakrivil Dominguez, ki je še enkrat igral z roko. Tokrat je strel z bele točke izvajal David Alaba in zadel.

Guardiola ni eksperimentiral
V nasprotju s prejšnjimi tekmami novi trener Barcelone Pep Guardiola ni veliko eksperimentiral, saj je tekmo začel z desetimi igralci, ki so premagali Borussio Dortmund v finalu Lige prvakov. Vsekakor španski strateg ni mogel biti zadovoljen z obrambo, ki je dopustila gostom številne priložnosti, nekajkrat se je izkazal Neuer. Okrepitvi Thiago Alcantara in Mario Götze zaradi vročine in pomanjkanja treninga nista igrala.
Aubameyang debitiral s hat-trickom
Borussia iz Dortmunda je sezono začela še prepričljiveje. V Augsburgu so rumeno-črni zanesljivo zmagali (0:4). V 24. minuti je Marcel Schmelzer z leve strani podal pred vrata, Pierre-Emerick Aubameyang pa je z glavo zatresel mrežo. Gabonski napadalec je tako na najlepši način debitiral v nemškem prvenstvu. Poleti je prišel iz St. Etienna. V 66. minuti je Marco Reus lepo našel Aubameyanga, ki je bil natančen z desnico. Enajst minut pred koncem je unovčil še podajo Roberta Lewandowskega. Poljak je v 86. minuti postavil piko na i z bele točke - Jan-Ingwer Callsen Bracker je v kazenskem prostoru podrl Jonasa Hofmanna.