Mario Mandžukić je mojstrsko odločil zmagovalca na Commerzbank Areni. Foto: EPA
Pep Guardiola
Pep Guardiola ni bil zadovoljen z igro, vseeno pa ima Bayern po dveh krogih šest točk. Foto: EPA
Jonas Hofmann
Jonas Hofmann je bil junak v Dortmundu. Foto: EPA
Luiz Gustavo
Luiz Gustavo se je zelo hitro vklopil v ekipo Wolfsburga. Foto: EPA

Eintracht je v uvodnem krogu izgubil v Berlinu kar z 1:6. Na tekmi leta v Frankfurtu so izbranci Armina Veha na krilih sijajnih navijačev navdušili in bi si zaslužili točko. Pep Guardiola je začel s Xherdanom Shaqirijem, Arjen Robben je bil na klopi, kjer sta sedela tudi Thiago Alcantara in Mario Götze.

Mandžukić z volejem razparal mrežo
Gostje so imeli že v uvodnih minutah pobudo in ogromno posest žoge. V 9. minuti je Toni Kroos z glavo stresel prečko. Štiri minute zatem je Thomas Müller z desne strani podal pred vrata, Mandžukić pa je z desnico izjemno zadel žogo, jo z volejem je poslal pod prečko, vratar Kevin Trapp je bil nemočen. Franck Ribery je na levi strani povzročal velike težave Stephanu Schröcku, ki je nekajkrat popolnoma izpadel iz igre, a Bavarcem ni uspelo povišati vodstva.

Neupravičeno razveljavljen zadetek Meierja
V 42. minuti je po kotu najvišje skočil Johannes Flum, žogo je z glavo poslal v loku proti mali mrežici, Manuel Neuer bi jo težko odbil, pritekel je Alexander Meier in jo z nekaj centimetrov zabil v mrežo. Stranski sodnik je pokazal prepovedani položaj Meierja, a je počasni posnetek pokazal, da se je zmotil.

Eintracht ob koncu blizu izenačenja
V drugem polčasu so Bavarci z veliko posestjo držali gostitelje daleč od svojih vrat, vstopila sta Thiago in Robben. Nizozemski vezist in Bastian Schweinsteiger sta imela priložnost za 0:2, a nista bila natančna.
V zadnjih minutah je Eintracht vse moči usmeril v napad, v zadnji minuti je Neuer brez potrebe zapustil vrata in trčil s Srđanom Lakićem. Rezervist je s skrajnimi možmi še usmeril žogo proti prazni mreži, a je pritekel Dante in jo zlahka odbil. V 92. minuti je Meier krenil sam proti Neuerju, v zadnjem trenutku pa jima ga je uspelo zaustaviti Jeromu Boatengu in Danteju, Meier je padel in zahteval najstrožjo kazen, sodnik Peter Gagelmann pa je le odmahnil z roko.
Borussia v zadnje četrt ure strla Braunschweig
V nedeljo je Borussia na stadionu Westfalen ugnala novinca v Bundesligi Eintracht iz Braunschweiga z 2:1. Rumeno-črni so se dolgo mučili, četrt ure pred koncem si je Jonas Hofmann izmenjal dvojno podajo z Matsom Hummelsom, nato pa z desne strani poslal žogo v mrežo z desnico. 21-letni Hofmann, ki je vstopil v 68. minuti namesto Pierra Aubameyanga, je v 86. minuti prodrl v kazenski prostor, podrl ga je Ermin Bičakčić, z bele točke pa je bil natančen Marco Reus. Častni gol za Braunschweig je dosegel Kevin Kratz z glavo po kotu.
Visok poraz Schalkeja
Wolfsburg je kar s 4:0 odpravil Schalke, odlično je v zelenem dresu debitiral Luiz Gustavo, ki je opravil le en trening po prihodu iz Münchna.

Bayer iz Leverkusna je odnesel tri točke iz Stuttgarta (0:1). V 42. minuti je nekdanji igralec Bayerja Daniel Schwaab zatresel lastno mrežo.