Mario Mandžukić je z glavo zadel za vodstvo Bayerna. To je bil deseti gol Hrvata v letošnjem prvenstvu. Foto: EPA
Lukasz Piszczek
Lukasz Piszczek je Borussii priigral točko. Foto: EPA

Hamburg je v zadnjih treh sezonah doživel na Allianz Areni pravi polom (6:0, 5:0 in 9:2), tokrat pa je prikazal zelo disciplinirano igro. Bayern je v nemškem prvenstvu neporažen že 41 tekem zapored, zadnjič je klonil 28. oktobra 2012 proti Bayerju doma (1:2). Letos v Münchnu ni oddal niti točke.

V uvodne pol ure je gostom uspelo odbiti vse poskuse Bavarcev. V 38. minuti je Mario Mandžukić z glavo malce preslabo zadel žogo. Tri minute pred odmorom je hrvaški napadalec zadel z glavo po sijajni podaji Rafinhe z desne strani. Brazilec je po podaji Tonija Kroosa žogo akrobatsko z volejem rešil pred gol-avt črto in jo poslal naravnost na glavo Mandžukića, ki je matiral Jaroslava Drobnyja.
Rezervist Shaqiri potrdil zmago
V 52. minuti je Thiago lepo zaposlil Maria Götzeja, ki je z volejem z desnico z roba kazenskega prostora povišal na 2:0. Hamburg je v zadnje pol ure postajal vse bolj nevaren, izstopal je sijajni napadalec Pierre-Michel Lasogga. V 70. minuti je ogrel dlani Manuela Neuerja, tri minute pred koncem pa ga je matiral z izjemnim strelom pod prečko po podaji Marcella Jansna. V sodnikovem dodatku je zmago Bayerna potrdil Xherdan Shaqiri, ki je ob bližnji vratnici presenetil Drobnyja. Podal je mladi up Pierre-Emile Höjbjerg, oba sta vstopila v drugem delu.

Borussia po 0:2 do točke
Hoffenheim je odščipnil točko dortmundski Borussii (2:2). Gostitelji so blesteli v prvem polčasu. V 18. minuti je Sven Schipplock z lobom ukanil Mitchella Langeraka. Na 2:0 je z levico povišal Kevin Volland. Tik pred odmorom je znižal Pierre-Emerick Aubameyang, ki je unovčil veliko napako vratarja Jensa Grahla. Čuvaj mreže Hoffenheima je visoko podajo Marca Reusa začetniško izpustil iz rok. V 67. minuti je z bližine izenačil Lukasz Piszczek.