Bayern se je na tretji tekmi zapored znesel nad tekmecem. Foto: Reuters

Bayern je v zadnjem tednu prestrašil tekmece. Najprej je s 7:1 premagal Hoffenheim, nato v Ligi prvakov s 7:0 Basel, v soboto pa je temelje za novo visoko zmago postavil že po 19 minutah, ko je vodil s 3:0.
Že v 9. minuti je Franck Ribery prodrl po levi strani in podal pred vrata, kjer Thomas Müller ni najbolje zadel žoge, a je vseeno prelisičil vratarja Thomasa Krafta. Le tri minute zatem je Müller podal do Arjena Robbna, ki je stekel proti vratom, v sredini je čakal Mario Gomez, vendar se je Nizozemec odločil za strel in z levico poslal žogo pod prečko. V 19. minuti je branilec Christoph Janker podrl Müllerja v kazenskem prostoru, Robben pa je bil natančen z bele točke.
Trener Herthe Otto Rehhagel je bil zelo jezen, skušal je z menjavami spremeniti potek srečanja, a že v 50. minuti je rezervist Alfredo Morales podrl Riberyja. Robben je prepustil izvajanje enajstmetrovke Gomezu, ki je na zadnjih treh tekmah dosegel že osem zadetkov (0:4). Šokirani gostitelji so krenili s sredine in prejeli še peti zadetek. Rezervni vratar Sascha Burchert je še uspel odbiti strel Robbna, nato pa je Toni Kroos z desnico zatresel mrežo. V 67. minuti je nesrečni Morales znova podrl Riberyja in Robben je z bele točke zadel še drugič, kar je bil njegov hat-trick.
Slavljenec Kagava odločil v Dortmundu
Borussia iz Dortmunda je niz nepremagljivosti v nemškem prvenstvu podaljšala na 20 tekem, potem ko je Werder premagala z 1:0. Odločil je zadetek Šindžija Kagave, ki je bil z glavo natančen s šestih metrov po lepi akciji Kevina Grosskreutza in Ilkaya Gündogana. Na svoj 23. rojstni dan je dosegel deveti gol sezone. Werder brez kaznovanega Claudia Pizarra je bil popolnoma nemočen, ustvaril si ni niti ene priložnosti.

Slovenca Mišo Brečko in Milivoje Novaković sta ob porazu Kölna v Hannovru igrala vso tekmo za "kozličke".