Marco Reus, čigar nastop je bil v torek še vprašljiv zaradi prehlada, je dragoceno točko Borussii zagotovil tik pred koncem tekme. Igral je od 61. minute. Foto: Reuters
Karim Benzema
Karim Benzema je dvakrat zadel za Real. Foto: Reuters
Leicester
Leicester je v Portu doživel najvišji poraz kakšnega angleškega kluba v Ligi prvakov oziroma Pokalu državnih prvakov. Foto: Reuters
Sevilla
Zmagovalka Evropske lige v zadnjih treh sezonah Sevilla po prvič po letu 2010 igrala v osmini finala Lige prvakov. Foto: Reuters

Rezervist Marco Reus je bil junak Nemcev v 88. minuti, ko je s šestih metrov izenačil po nizki podaji Pierra Emericka Aubameyanga, ki je v hitrem protinapadu ušel Sergiu Ramosu. Afričan je po vodstvu Reala z 2:0 v 60. minuti iz bližine znižal na 2:1. Reus je v 69. minuti po strelu iz kota na golovi črti ustavil poskus Karima Benzemaja z glavo. Cristiano Ronaldo je v 78. minuti zadel še vratnico.
Dvakratni strelec za gostitelje je bil predtem ravno Benzema. Najprej je v 28. minuti mrežo zatresel po lepi podaji Danija Carvajala, v 53. minuti pa je vodstvo povišal z glavo po predložku Jamesa Rodrigueza z leve strani. Borussia je bila v prvem polčasu najbližje zadetku po prostem strelu Andreasa Schürrleja v 39. minuti, a se je izkazal vratar Keylor Navas. Na drugi strani je imel z več obrambami uspešen večer tudi Roman Weidenfeller. Schürrle je pred dobrima dvema mesecema na Westfalnu Borussii priigral točko v 87. minuti.
Reus se je šele pred kratkim vrnil na zelenice po poškodbi, v soboto je prvič v letošnji sezoni začel tekmo v Bundesligi. Njegov nastop na Bernabeuu je bil še v torek vprašljiv zaradi prehlada, trener Thomas Tuchel se je na dan tekme odločil, da bo začel na klopi, nato pa ga je v 61. minuti poslal na igrišče.
Köbenhavn ostal na tretjem mestu
Benjamin Verbič
zaradi poškodbe ni mogel pomagati Köbenhavnu v zadnjem krogu skupinskega dela, v katerem pa so se danski prvaki že po pol ure počasi začeli poslavljati od osmine finala.
V skupini G je Leicester, ki si je že prej zagotovil prvo mesto, z rezervno postavo gostoval pri drugouvrščenem Portu. Če Portugalci ne bi zmagali, bi jih Köbenhavn s slavjem pri že odpisanem Clubu Bruggeju prehitel. Toda Porto je že v 26. minuti povedel z 2:0, na koncu pa zmagal s 5:0, tako da so Danci ostali na tretjem mestu brez preboja med najboljših 16. V Belgiji so sicer z dvema zadetkoma v uvodne četrt ure slavili z 0:2. Slovenski reprezentant še ni okreval po poškodbi dimelj, manjkal je že na sobotni tekmi danskega prvenstva proti Randersu.

Dinamova razlika v zadetkih 0:15
Lyon in Sevilla sta o drugem mestu v skupini H odločala na medsebojnem dvoboju. Francozi bi morali za napredovanje zmagati z dvema zadetkoma razlike, saj je bilo v Španiji 1:0 za Sevillo. Toda ni jim uspelo, saj gledalci niso videli zadetkov. Juventus je prvo mesto potrdil z zmago z 2:0 nad Dinamom iz Zagreba. Petar Stojanović je za goste igral od 74. minute, v igro je vstopil minuto po drugem golu stare dame. Zagrebčani so postali šele tretje moštvo v zgodovini tekmovanja, ki v skupinskem delu ni doseglo niti zadetka. Po šestih tekmah imajo razliko v golih 0:15.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Liga prvakov, 6. krog

Skupina E:
BAYER LEVERKUSEN - MONACO 3:0 (1:0)
Jurčenko 30., Brandt 48., De Sanctis 82./ag
Kampl (Bayer) je poškodovan.
TOTTENHAM - CSKA MOSKVA 3:1 (2:1)
Alli 38., Kane 45., Akinfejev 77./ag; Dzagojev 33.

MONACO *           6  3 2 1  9:7  11
BAYER LEVERKUSEN * 6  2 4 0  8:4  10
TOTTENHAM          6  2 1 3  6:6   7
CSKA MOSKVA        6  0 3 3  5:11  3

Skupina F:
REAL MADRID - BORUSSIA (D) 2:2 (1:0)
Benzema 28., 53.; Aubameyang 61., Reus 88.

Real Madrid:
Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modrić (63./Kroos), Vazquez, James, Benzema (85./Morata), Ronaldo.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Sokratis, Bartra, Schmelzer, Weigl, Castro (80./Rode), Pulisic (61./Mor), Dembele, Schürrle (61./Reus), Aubameyang.

PORTO - LEICESTER 5:0 (3:0)
Andre Silva 6., 64./11-m, Corona 26., Brahimi 44., Diogo Jota 77.

Higuain 52., Rugani 73.
Stojanović (Dinamo) je igral od 74. minute.

SEVILLA
Žreb bo v ponedeljek ob 12.00 v Nyonu. V osmini finala se med seboj ne morejo pomeriti klubi, ki so igrali v isti skupini, prav tako ne klubi iz istih držav.