Robert Lewandowski se je zavihtel na prvo mesto lestvice strelcev, dosegel je že enajst golov. Foto: Reuters
Bayern v Hoffenheimu izvlekel celo kožo

Gostje so pred 80.000 gledalci povedli v 13. minuti, ko je po kotu Alexandruja Maxima z glavo zadel Karim Haggui. Izbranci Jürgena Kloppa so takoj vse moči usmerili v napad. V 19. minuti je po podaji Nurija Sahina iz kota izenačil Sokratis Papastathopoulos. Grk je poleti prišel iz Bremna, to je bil njegov prvi zadetek za Borussio. Le tri minute zatem je Marco Reus švignil mimo Hagguija in Williama Kvista, nato pa z levico z diagonalnim strelom matiral Svena Ulreicha.

Tri minute pred odmorom je Timo Werner po dvoboju s Kevinom Grosskreutzem padel v kazenskem prostoru, sodnik Florian Meyer je že iztegnil desnico proti beli točki, a se je po posredovanju stranskega sodnika premislil. Gostje so bili jezni, ob polčasu je Borussia vodila z 2:1.

Šov Lewandowskega v drugem polčasu
V 54. minuti je Reus mojstrsko s peto podal do Lewandowskega, ki je z desnico povišal na 3:1. Rumeno-črni stroj je začel mleti, dve minuti zatem je Henrik Mhitarjan med Gotokujem Sakaijem in Danielom Schwaabom podal do Lewandowskega, ki je z levico ukanil Ulreicha. Poljski napadalec je v 72. minuti še tretjič v 18 minutah zatresel mrežo, potem ko je Ulreich s skrajnimi močmi še odbil strel Jakuba Blaszczykowskega v vratnico. Končni izid je postavil rezervist Pierre Emerick Aubameyang po podaji Lewandowskega devet minut pred koncem.
"Že pred zadetkom za Stuttgart bi morali voditi z 2:0. Po izenačenju je naš motor začel delovati," je bil nasmejan Klopp.

Bayern izenačil 30 let star rekord
Nogometaši Bayerna so postavili nov mejnik v nemškem prvenstvu. Z zmago v Hoffenheimu (1:2) so Bavarci že na 36. zaporedni tekmi ostali neporaženi, s čimer so izenačili dosežek Hamburga iz let 1982 in 1983.

Zmagoviti niz so evropski prvaki začeli 3. novembra lani, ko so zmagali v Hamburgu s 3:0. Zadnji poraz predtem so doživeli proti Bayerju 28. oktobra lani na Allianz Areni (1:2), nato pa so dosegli 30 zmag in zbrali šest neodločenih izidov. Statistika Bayerna je v tem času odlična tudi v gosteh, saj imajo 20 zmag in štiri neodločene izide. Zadnji poraz na gostovanju so doživeli 11. aprila 2012, ko jih je na stadionu Westfalen ugnala Borussia iz Dortmunda z 1:0. Veliki derbi nemškega prvenstva bo na sporedu 23. novembra ob 18.30 v Dortmundu.

Velika napaka Neuerja
Motivirani gostitelji so se v prve pol ure disciplinirano branili, v 34. minuti pa presenetljivo povedli. Kai Herdling je podal iz kota, Manuel Neuer je želel žogo ujeti, a mu je ušla iz rok, na daljši vratnici je čakal Niklas Süle, ki je žogo potisnil v prazno mrežo. Pet minut pozneje je Franck Ribery izvedel prosti strel z 20 metrov, žogo je poslal mimo živega zidu in zadel Maria Mandžukića, žoga je spremenila smer ter končala ob vratnici v mreži.

Müller odločil četrt ure pred koncem
V drugem polčasu so Bavarci stopnjevali pritisk. Četrt ure pred koncem je Mario Götze prodrl v kazenski prostor, gostiteljem ga je uspelo zaustaviti, do žoge pa je prišel Javi Martinez in jo podaljšal do Riberyja. Francoz je lepo zaposlil Thomasa Müllerja, ki je s sedmih metrov z desnico zatresel mrežo. Tik pred koncem sta imela Müller in Bastian Schweinsteiger lepi priložnosti za povišanje vodstva, a ostalo je pri težko prigarani zmagi Bayerna, ki ostaja na vrhu lestvice.
Kumbela zrežiral veliko senzacijo
Za senzacijo kroga je poskrbel Eintracht iz Braunschweiga, ki je z 1:0 odpravil Bayer iz Leverkusna. Odločilni zadetek je dosegel Dominick Kumbela v 81. minuti.