Nogometaši Maribora se veselijo šeste pokalne zmage. Foto: Sportida.com
David Bunderla je julija odločil že superpokal proti Interblocku. Foto: MMC RTV SLO
Marcos Tavares
Marcos Tavares je prispeval dva zadetka za Mariborčane. Foto: Marko Madžarac
Damir Pekič
Damir Pekič je tik pred koncem prvega polčasa zabil drugi gol svojemu nekdanjemu klubu. Foto: MMC RTV SLO

Maribor - MMC RTV SLO

V finalu nogometnega Pokala Hervis med Mariborom in Domžalami so v Ljudskem vrtu po podaljšku slavili vijoličasti. Zmagoviti zadetek za 3:2 je dosegel David Bunderla.

22-letni Kranjčan je pred 6.000 gledalci v zadnji minuti podaljška zadel z glavo po podaji Suada Filekoviča s prostega strela. Zanimivo je, da je Bunderla julija lani odločil že tekmo superpokala proti Interblocku, ko je prav tako zadel za 3:2, tedaj v 102. minuti.

Vijolice so pokal osvojile šestič (prvič po letu 2004), medtem ko so Domžale ob prvem nastopu v finalu ostale praznih rok, čeprav so dvakrat vodile.

Dvakraten odgovor Tavaresa
V 31. minuti jih je v prvo vodstvo popeljal Blaž Brezovački. Po podaji Marka Drevenška iz kota v drugem poskusu (prvi strel je obramba blokirala) sploh ni najbolje zadel žoge, a je ta ob desni vratnici vseeno končala za hrbtom Marka Raniloviča. 11 minut pozneje je izenačil Marcos Tavares. Dolgo in natančno podajo v kazenski prostor je poslal Filekovič, Brazilec pa jo je lepo sprejel s prsmi in jo poslal pod vratarjem Nejcem Vidmarjem v mrežo.

Domžalčani so hitro odgovorili in še pred odmorom prišli do novega vodstva. Znova je iz kota podal Drevenšek, s petih metrov pa je Raniloviča z glavo drugič matiral Damir Pekič. Maribor je v drugem polčasu pritisnil in znova izenačil v 55. minuti. Po levi strani je lepo prodrl Dejan Školnik in podal pred vrata, tam pa je bil Tavares uspešen z glavo.

Mezga meril v vratnico
Varovanci Darka Milaniča so imeli v 75. minuti tudi sijajno priložnost za zmago že v rednem delu tekme, a je strel Dejana Mezge s približno 13 metrov ustavila vratnica. Na drugi strani je v zadnji minuti strel Mitje Zatkoviča z 20 metrov ubranil Ranilovič. V podaljšku so bili bolj podjetni Mariborčani in ob koncu srečanje odločili še pred izvajanjem 11-metrovk.

Pri gostiteljih je zaradi kartonov manjkal Rene Mihelič, pri gostih pa Juninho.

Z SMS-glasovanjem ste izbrali igralca tekme in se potegovali za lepo nagrado. Igralec tekme je postal Marcos Tavares, ki je prejel 63 odstotkov glasov tistih, ki ste sodelovali v SMS-glasovanju. Izmed poslanih SMS-ov smo izžrebali nagrajenca, ki bo dobil Hervisov bon v vrednosti 300 evrov. To je Bojan Krašna iz Budanj pri Vipavi. Čestitamo!