Andy Carroll je v desetih minutah dosegel tri zadetke za tretji zaporedni remi West Hama. Foto: Reuters
Navijači Arsenala
Nezadovoljni navijači Arsenala pozivajo k spremembam in zamenjavi trenerja Arsena Wengerja. Foto: Reuters
Francesco Guidolin in Guus Hiddink
Guus Hiddink (v sredini) je v angleškem prvenstvu izgubil prvič, odkar je decembra sedel na klop Chelseaja. Londončani so pri Swanseaju, ki ga vodi Italijan Francesco Guidolin (levo), igrali brez Johna Terryja, Diega Coste, Edena Hazarda, Williana in Garyja Cahilla. Edini strelec je bil v 25. minuti Islandec Gylfi Sigurdsson, ki je z roba kazenskega prostora z volejem meril v spodnji kot. Foto: Reuters

Vodilni Leicester, ki bo v nedeljo gostoval v Sunderlandu, lahko topničarjem s tekmo več uide že za 13 točk.

Arsenal je v londonskem derbiju na Upton Parku v 18. minuti povedel z zadetkom Mesuta Özila po podaji Alexa Iwobija. V 35. minuti je Alexis Sanchez povišal na 0:2, a so gostitelji, ki jim je sodnik na začetku tekme zaradi domnevnega nedovoljenega položaja nepravilno razveljavil zadetek Manuela Lanzinija, do odmora izenačili izid. V 44. minuti in drugi minuti sodnikovega podaljška je bil strelec Andy Carroll, najprej z glavo in nato še z akrobatskim volejem.

West Ham vodil s 3:2
Sedem minut po začetku drugega polčasa je Carroll z glavo zadel še enkrat in navdušil domače navijače, ki lahko še upajo, da bodo prihodnjo sezono, ko se bodo preselili na olimpijski stadion, svoj klub gledali v Ligi prvakov.

Točko Arsenalu na sijajnem srečanju je v 70. minuti po podaji Dannyja Welbecka zagotovil Laurent Koscielny. Že predtem je strel Nacha Monreala na golovi črti ustavil Lanzini.
West Ham še 14. zapored doma ni doživel poraza in je s tem izenačil klubski rekord.