Nogometaši West Ham Uniteda so šokirali navijače Tottenhama na White Hart Lanu. Foto: Reuters
Ravel Morrison in Ricardo Vaz Te
Ravel Morrison in Ricardo Vaz Te sta premagala Tottenhamovega vratarja Huga Llorisa. Foto: Reuters
Nogometaši Chelseaja
Nogometaši Chelseaja so s Carrow Roada v Norwichu odnesli vse tri točke. Foto: Reuters
Anthony Pilkington
Anthony Pilkington je mož za velike tekme. V lanski sezoni je zadel na obeh obračunih z Manchester Cityjem, 17. novembra pa je tudi odločil srečanje z Manchester Unitedom (1:0). Foto: Reuters
Jose Mourinho
Jose Mourinho po tretjem zadetku, ki ga je dosegel Willian. Foto: Reuters
Jack Wilshere
Jack Wilshere je Arsenalu takole priboril veliko točko, s katero so se topničarji na vrhu prvenstvene lestvice izenačili z Liverpoolom. Sicer pa so, kot že večkrat letos, tudi tokrat duhove burili sodniki, ki večkrat niso kaznovali "zverinskih" prekrškov. Foto: Reuters

Ko je že kazalo, da si bodo varovanci Joseja Mourinha na Carrow Roadu privoščili spodrsljaj, so pet minut pred iztekom rednega dela srečanja prestavili v višjo prestavo in z dvema hitrima zadetkoma pokopali vse upe 'kanarčkov' po osvojitvi tako želene točke.

Oscarjev projektil za vodstvo Chelseaja
Trikratni angleški prvaki so srečanje v Norwichu začeli izvrstno, saj so povedli že v 4. minuti. Demba Ba je zaustavil visoko podajo in žogo poslal Oscarju, ki je s silovitim diagonalnim strelom ukanil nemočnega vratarja Johna Rudyja. Ta je imel v prvem polčasu precej preglavic s soncem, zaradi česar je storil kar nekaj napak, ki pa na njegovo srečo niso bile usodne.

Pilkington izenačil iz neposredne bližine
V nadaljevanju so bili gostitelji precej nevarnejši, večkrat so resneje pritisnili na vrata Petra Čecha in v 68. minuti izid tudi poravnali. Predložek branilca Martina Olssona je z glavo do Anthonyja Pilkingtona podaljšal Ricky van Wolfswinkel, Irec pa je v skoku z Davidom Luizom žogo iz neposredne bližine pospravil v mrežo. Pilkington je, kot kaže, strup za velika moštva, v lanski sezoni je zadel na obeh tekmah z Manchester Cityjem, 17. novembra pa je tudi odločil obračun z Manchester Unitedom (1:0).

Bliskovit protinapad za zmago
Londončani so se znašli v težavah, gostitelji so vse bolj pritiskali na njihova vrata, nato pa se je zgodila 85. minuta in bliskovit protinapad, po katerem so gostje znova povedli. V kazenskem prostoru Norwicha je domači branilec Alexander Tettey storil hudo napako, do žoge se je dokopal Hazard in jo ob slabšem posredovanju Ruddyja vendarle spravil čez črto. Zmago je že v naslednji minuti z vrhunskim zadetkom potrdil Willian. To je bil za Brazilca prvi gol v dresu Chelseaja.

Jacob zadel za vodstvo West Broma
Na Hawthornsu moštvi West Bromwicha in Arsenala nista navdušili z igro. Topničarjem ni uspelo razviti prepoznavne igre, še najnevarnejši poskus v prvem polčasu je bil strel Aarona Ramseyja v 38. minuti, ki ga je ubranil Boaz Myhill. Na drugi strani so gostitelji zadeli praktično iz prve priložnosti na tekmi. V 40. minuti je po lepem predložku Morgana Amalfitana iz neposredne bližine z glavo žogo v mrežo poslal Claudio Jacob.

Wilshere zadel po 54 tekmah
V nadaljevanju so gostitelji varovance Arsena Wengerja večkrat pritisnili na njihovo polovico, po dobri uri igre pa so Londončani izenačili. Po krasni akciji je žogo za strel z razdalje Jacku Wilsherju lepo pripravil Tomaš Rosicky, angleški reprezentant pa je z manjšim odbojem od noge Jonasa Olssona zadel za 1:1. Wilshere je tako dosegel šele prvi premierligaški zadetek po novembru 2010, ko je zadel ob zmagi Arsenala nad Aston Villo (4:2). Od tedaj je v Premier ligi vknjižil 54 nastopov. Do konca tekme se izid ni več spremenil.

West Ham odpihnil Tottenham
Tottenham je z visokim porazom (0:3) na White Hart Lanu doživel pravo katastrofo! Moštvo, ki je bilo na Otoku med poletnim prestopnim rokom med največjimi zapravljivci, nikakor ni našlo odgovora na taktiko, ki jo je postavil izkušeni West Hamov strateg Sam Allardyce. Njegovi varovanci so bili pred golom izjemno učinkoviti, vse zadetke pa so dosegli v drugem polčasu. V 66. minuti je po akciji iz kota žogo iz neposredne bližine v mrežo zbezal Reid, dobrih pet minut pozneje je vodstvo s poljubom sreče po lepi globinski podaji Marka Nobla podvojil Ricardo Vaz Te, končnih 0:3 je deset minut pred iztekom rednega dela srečanja z izjemnim samostojnim prodorom postavil Ravel Morrison.