Dušan Tadić je utišal Old Trafford. Foto: Reuters
Fernandinho
Fernandinho se s Sergiem Agüerom veseli vodilnega zadetka za City. Foto: EPA
Steven Naismith
Steven Naismith je četrti igralec Evertona, ki je v isti sezoni zadel proti obema ekipama iz Manchestra. Peter Beardsley (1992/93), Tim Cahill (2010/11) in Marouane Fellaini (2012/13) so bili uspešni pred njim. Foto: EPA

Ta je sprva lepo zaposlil Graziana Pelleja, ki je zadel vratnico, žoga pa se je nato odbila do Srba, ki je hladnokrvno zadel za 1:0. Verjeli ali ne, to je bil tudi edini strel v okvir vrat na celi tekmi! Nogometaši so sicer proti vratom ustrelili 19-krat, desetkrat so poskusili gostitelji, devetkrat gostje. Še posebej so razočarali rdeči vragi - na čelu s Juanom Mato, ki je zapravil res lepi priložnosti -, nikakor niso uspeli streti dobro postavljene obrambe Southamptona.

Klub z juga države je na prvenstveni lestvici zdaj odličen tretji, pred Unitedom ima dve točki prednosti. Rdeči vragi imajo po 21 krogih 37 točk - enako število točk po 21 krogih kot pod Davidom Moyesom v lanski sezoni, s tem, da so letos za nameček dosegli še manj zadetkov.

Chelsea znova sam na vrhu
Nogometaši Chelseaja so v 21. krogu Premier lige odpravili Newcastle z 2:0 in imajo dve točki naskoka pred Manchester Cityjem, ki je na Goodison Parku remiziral z Evertonom (1:1). Izbranci Joseja Mourinha v prvem polčasu niso blesteli. Lahko bi se znašli tudi v zaostanku, a so povedli v idealnem trenutku, v drugem delu pa zanesljivo prišli do 15. zmage v letošnji sezoni. Na Stamford Bridgeu so dobili vseh deset tekem, kar je njihov najdaljši niz.

Sissoko stresel prečko
Pri srakah je bil izjemno razigran Remy Cabella, ki je v 32. minuti švignil mimo Johna Terryja, njegov strel pa je obranil Petr Čech. Štiri minute zatem je Diego Costa izgubil žogo pred kazenskim prostorom gostov, Moussa Sissoko je ušel po desni strani, Cesar Azpilicueta mu ni mogel slediti, saj se je poškodoval. Čech je bil že premagan, prečka pa je zaustavila strel Sissokoja.

Oscar zadel iz edinega strela modrih na vrata
Dve minuti pred odmorom je Willian hitro izvedel kot, v kazenskem prostoru je Branislav Ivanović našel osamljenega Oscarja, ki je z bližine z desnico zatresel mrežo. To je bil edini strel modrih v okvir vrat v prvem polčasu.

Diego Costa potrdil zmago
Po uri igre so kombinirali Filipe Luis, Diego Costa in Eden Hazard. Belgijec je lepo poslal žogo prek obrambe gostov, Oscar pa jo je s peto serviral na desnico Costi, ki je povišal na 2:0. Do konca tekme so gostitelji zanesljivo zadržali prednost.

City neučinkovit v prvem polčasu
Manchester City je bil v prvem polčasu večkrat blizu vodstva na Goodison Parku. Stevan Jovetić je zapravil dve lepi priložnosti, nenatančno je meril tudi Jesus Navas. Dve minuti pred odmorom je Joe Hart odbil poskus Romeluja Lukakuja, v nadaljevanju akcije pa je Seamus Coleman z roba kazenskega prostora meril prek vrat.

Naismith hitro odgovoril
Zelo nevarni Lukaku je bil blizu tudi v 57. minuti, a je Hart sijajno posredoval z roko. V 74. minuti so aktualni prvaki povedli, ko je Silva podal pred vrata, žoga se je odbila in padla naravnost na glavo Fernandinha, ki je zatresel mrežo. Štiri minute zatem je Leighton Baines podal s prostega strela, Steven Naismith pa je izenačil z glavo.

City ni izgubil že 12 tekem v Premier ligi. Trener Evertona Roberto Martinez nikakor ne more priti do zmage nad Ciytjem, v Premier ligi je to zanj šele drugi remi ob desetih porazih.