Kieran Gibbs je poskrbel, da Tottenham ni zmagovito zapustil Emiratesa. Foto: Reuters
Harry Kane
Harry Kane je Tottenham povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Yannick Bolasie
Yannick Bolasie je takole v 21. minuti tekme šokiral Anfield. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Philippe Coutinho je poskrbel, da sta ekipi na odmor odšli izenačeni (1:1). Foto: Reuters
Scott Dann
Scott Dann, strelec zmagovitega zadetka za Crystal Palace. Foto: Reuters
Raheem Sterling
Raheem Sterling je zapravil najlepšo priložnost na tekmi, ko je iz neposredne bližine nastreljal odličnega Brada Guzana. Foto: Reuters

Gostitelji iz Birminghama so se odlično zoperstavili Cityju. Ta nikakor ni našel poti mimo dobro postavljene Villine obrambe, življenje je sinjemodrim iz Manchestra grenil tudi vratar Brad Guzan.

Villa zdržala pritisk in osvojila veliko točko
Priložnosti so bile na tekmi redke. V prvem polčasu se ni veliko dogajalo, še največ prahu je dvignil Raheem Sterling, ki je s teatralnim padcem v kazenskem prostoru od glavnega sodnika Craiga Pawsona zahteval najstrožjo kazen, a je ta le zamahnil z roko. V nadaljevanju je spet zapretil Sterling, ki je v 53. minuti po predložku Jesusa Navasa izsilil odlično Guzanovo obrambo, po dobri uri igre je poskusil še Kevin De Bruyne, a je ostalo pri 0:0. V zaključku tekme je Fernando zatresel še prečko. Villa je tako prekinila niz sedmih zaporednih porazov, to je bila šele druga tekma v sezoni, na kateri je svojo mrežo ohranila nedotaknjeno.

Kane kaznoval nepozornost Koscielnyja
Nogometaši Arsenala so srečanje na Emiratesu začeli nekoliko bolje, v nadaljevanju prvega polčasa pa so se gostje z White Hart Lana prebudili in nanizali nekaj lepih (pol)priložnosti. Najprej je v 19. minuti z levico poskusil Moussa Dembele, kmalu zatem je po Eriksenovem predložku povsem neovirano do strela z glavo prišel Eric Dier, a je žogo poslal mimo gola. Po dobre pol ure igre je nato vendarle padel zadetek. Danny Rose je z izjemno globinsko podajo našel Harryja Kana, ki je izkoristil nepozornost Laurenta Koscielnyja, stekel proti vratom Petra Čecha in hladnokrvno zadel za 0:1.

Gibbs poravnal izid ob drugi vratnici
V 51. minuti je Christian Eriksen za las zgrešil Čechova vrata, preden je dve izjemni priložnosti zapravil Olivier Giroud. Francoski napadalec je obakrat sprožil z glavo, najprej je žogo poslal v prečko, nekaj minut pozneje povsem neovirano s petih metrov še mimo desne vratarjeve vratnice. Sledile so Tottenhamove minute. Gostje so topničarje potisnili na njihovo polovico, Arsenal je pretil bolj ali manj iz polizdelanih protinapadov. Vseeno mu je v 77. minuti uspelo izid poravnati. Z desne strani je na drugo vratnico visok predložek poslal Özil, žogo pa je v mrežo zbezal rezervist Kieran Gibbs. Özil je za zadetek podal že na šesti zaporedni prvenstveni tekmi.

Do konca mestnega derbija so topničarji ves čas pritiskali na vrata Huga Llorisa, a zaman iskali zadetek, ki bi jih popeljal na vrh prvenstvene lestvice.

Coutinho spet med strelci na Anfieldu
Na Anfieldu so na tekmi med Liverpoolom in Crystal Palaceom prvi povedli gostje. V 21. minuti je Emre Can slabo izbil žogo iz lastnega kazenskega prostora, do nje je naposled prišel Yannick Bolasie, ki je z močnim in natančnim strelom zatresel mrežo. Liverpoolov vratar Simon Mignolet je bil povsem brez moči. Vseeno so rdeči, ki so bili v prvem polčasu precej boljši nasprotnik, izid do odmora poravnali. Akcijo za zadetek je začel Jordon Ibe, nadaljeval Nathaniel Clyne, ki je podal pred vrata, tam je žogo s peto do Philippa Coutinha podaljšal Adam Lallana, Brazilec pa je brez kakršnih koli težav ob drugi vratnici zadel za 1:1. Do odmora je dvakrat z glavo poskusil še Dejan Lovren, ki je v 40. minuti zamenjal poškodovanega Mamadouja Sakhoja, a je ostalo pri 1:1.

Dann zadel proti klubu, za katerega navija
V nadaljevanju so bili gledalci priča zelo razgibani igri, priložnosti so se vrstile na obeh straneh, v 65. minuti je najprej zapretil Bakary Sako, hip zatem na drugi strani Christian Benteke. Tekma se je v korist Londončanov prelomila v 82. minuti, ko je ob slabem conskem pokrivanju do dveh strelov z glavo prišel branilec Scott Dann, sicer velik navijač Liverpoola. Ta je Mignoleta matiral v drugo in poskrbel, da je novi menedžer rdečih Jürgen Klopp na Anfieldu doživel prvi poraz.