Sijajni City je na zadnjih dveh domačih tekmah dosegel kar 13 golov. So edina ekipa v angleški ligi s popolnim domačim izkupičkom. Foto: Reuters
Jesus Navas
Jesus Navas je v sijajni formi. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney se je takole veselil vodilnega zadetka v 15. minuti, v zaključku tekme pa zapravil priložnost za zmago. Foto: Reuters

Londončani so v preteklih enajstih krogih prejeli prav toliko zadetkov kot danes v 90 minutah; po dva sta zabila Jesus Navas in Sergio Agüero. Prvi je odprl in končal goleado na Etihadu, potem ko je že v prvi minuti izkoristil napako gostujočega vratarja Huga Llorisa in gostitelje povedel v vodstvo po le 15 sekundah. Lloris je žogo po izvajanju sredine odbil naravnost v Agüera, čigar strel je ubranil, a se je žoga odkotalila do Navasa, ki jo je z natančnim strelom z desne poslal mimo francoskega vratarja. To je bil drugi najhitrejši gol sezone.

Navas piko na i postavil po izjemni podaji Milnerja
Tottenham v prvem polčasu ni nastopil slabo, a ga je nato v 34. minuti presekal še avtogol Sandra, ko se Lloris znova ni proslavil. Po odbitku Agüerovega poskusa je žogo poskušal izbiti Younes Kaboul, a ob tem zadel brazilskega vezista. Dokončne je upe gostov na preobrat z zadetkom za 3:0 štiri minute pred odmorom pokopal Agüero, Argentinec pa je drugi gol dosegel kmalu po začetku drugega dela. Le pet minut pozneje je sledil še zadetek Alvara Negreda. Obupanim gostom ni pomagal niti Emmanuel Adebayor, ki je nastopil prvič v tej sezoni; priložnost je dobil na začetku drugega dela. Navas je piko na i postavil v 90. minuti po sijajni diagonalni podaji Jamesa Milnerja.

"Slabi smo bili, in za to plačali ceno"
"Že začetek je bil težak, saj smo zaostajali že po 15 sekundah. To spremeni vse tvoje načrte in vse, na kar si se pripravil. Nimamo kaj več reči, City je bil izvrsten, mi pa slabi, in za to smo plačali ceno," je bil po tekmi razočaran Andre Villas-Boas.

Domači trener Manuel Pellegrini je bil seveda navdušen: "Nemogoče je igrati bolje. Delamo na enem slogu igre in tako bomo nadaljevali." Ob tem ni pozabil omeniti Agüera: "Zame je ob Lionelu Messiju in Cristianu Ronaldu eden izmed treh najboljših igralcev na svetu."

Rooney osrednja figura dvoboja v Cardiffu
Manchester United je pri Cardiffu tretjič v sezoni remiziral (2:2) in padel na šesto mesto na lestvici. United je imel na krilih Wayna Rooneyja zmago v rokah, a je z glavo izid v sodniškem podaljšku poravnal domači rezervist Bo-Kjung Kim. Rooney je bil osrednja figura dvoboja, potem ko bi si v osmi minuti zaradi grobega štarta nad Jordonom Mutchom zlahka prislužil pot v slačilnico, a dobil le rumeni karton, nato pa v 15. minuti zadel za gostujoče vodstvo. Cardiff je izid poravnal prek Frazierja Campbella, Rooney pa je nato za novo vodstvo tik pred odmorom iz kota lepo zaposlil Patrica Evraja. Po izenačenju Kima je imel angleški napadalec idealno priložnost za vodstvo z 2:3, a se je v zadnjem trenutku odločil za podajo, ki pa ni obrodila sadov.