Nogomet
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.8 od 16 glasov Ocenite to novico!
Matjaž Kek
Rijeka je v pretekli sezoni v vsem prvenstvu doživela le dva poraza, letos bo ta dosežek težko ponovila. Foto: EPA

Dinamo dobil derbi na Rujevici, Črnic zadel prečko

Dvakratni strelec Čilenec Fernandes
11. avgust 2017 ob 21:51
Reka - MMC RTV SLO

Nogometaši Rijeke, ki se bodo v prihodnjih dveh tednih z Olympiacosom borili za uvrstitev v Ligo prvakov, so v domačem prvenstvu doživeli drugi zaporedni poraz. V ponedeljek so z 1:0 izgubili v Osijeku, zdaj jih je premagal še Dinamo.

V petem krogu HNL je bilo na Rujevici 0:2, oba zadetka je dosegel Čilenec Junior Fernandes. Zagrebčani, ki so od 59. minute igrali z igralcem manj, imajo na lestvici štiri točke prednosti pred varovanci Matjaža Keka (13:9). Moštvo nekdanjega slovenskega selektorja se ukvarja tudi s poškodbami in kaznovanimi igralci.

Fernandes je prvič zatresel mrežo v 11. minuti, ko je po strelu iz kota, potem ko je reška obramba pozabila nanj, izkoristil že prvo priložnost na tekmi. Končni izid je postavil v 40. minuti, ko je sodnik pokazal na 11-metrovko po igranju Leonarda Zute z roko v kazenskem prostoru. Čilenec je ob koncu prvega polčasa še dvakrat nevarno streljal, a se je izkazal vratar Simon Sluga.

Rijeka je po zelo slabem prvem delu v nadaljevanju igrala bolje, Matej Jelić je kmalu zadel vratnico. Po uri igre je bil pri Dinamu zaradi grobega prekrška izključen Čeh Jan Lecjaks, a gostitelji niso izkoristili številčne prednosti. Slovenski reprezentant Matic Črnic je v 84. minuti, štiri minute po vstopu na zelenico, stresel prečko.

M. R.
glasnost
# 12.08.2017 ob 01:08
Kek je sam izjavil, da Rijeka zaradi kratke klopi ne bo mogla kvalitetno igrati na dveh frontah. To se zdaj pač potrjuje.
hombre
# 12.08.2017 ob 01:06
Opa, ''pametnejši'' od Keka so se že oglasili...
dragonmiami
# 11.08.2017 ob 22:30
V ligo prvakov naj pridejo in to je to...
Branimir II
# 12.08.2017 ob 01:30
------------
Ja, 'kolkor para tolko muzike'.

So ze prodali enega od prvotimcev (biu je celi cirkus, prvo je uprava kluba o tem kako je igralec cim prej hotel napustiti klub da bi potem sam igralec povedal da to ni res in da ga je uprava zelela cim prej prodati zarad denarja,....kaj je resnica ne vem ampak da nekaj ne stima je jasno). Kek dela dobro delo z tem kar ima, ampak dejstvo je da Mamicev klub ima vecjo kvaliteto in to v sirini in Soudainiju ter Fernandesu kateri so za HNL extra klasa katero nigdo v tej ligi nima.
2px_orbitala
# 11.08.2017 ob 22:37
2 poraza z 1:0. Kakšen konec? Imajo priložnost za LP. V vsakem primeru je Kek v težkem položaju, glede na to, da klub vsako leto proda najboljše nogometaše.
Zbornaya Komanda
# 11.08.2017 ob 22:15
Moral bi oditi, odkler so ga še imeli radi.
primos
# 12.08.2017 ob 06:12
brane

a enega so prodali, to misliš zdaj v Sporting. Kaj pa prej Andrijaševič, ki je bil daleč najboljši igralec
# 12.08.2017 ob 06:01
Pa zakaj za božjo voljo parkrat na teden tako podrobno secirate dogajanje v hrvaški ligi!? Tudi če to delate izključno zaradi Keka, je to povsem nesprejemljivo. Pa saj je trener v samo hrvaški ligi! Ko je pred leti npr. Prašnkar treniral Energie Cottbus v Bundesligi, ga niste niti približno tako pokrivali kot sedaj Keka ...

V razmerah, ko se Hrvatje sredi Piranskega zaliva s svojimi policijskimi čolni delajo norca iz naše suverenosti in ko istočasno premier in zunanji minister - kot da se nič ne dogaja - počitnikujeta na hrvaški obali, premier menda celo brez kopalk, bi bilo državotvorno (to se od nacionalne tv pričakuje), da zavzamete malo bolj državotvorno uredniško politiko.

Pa še to: A veste, koliko Hrvatov trenira v slovenski prvi ligi, pa v hvaških medijih o tem ne napišejo niti črke. Niti črke!
ROBI123
# 12.08.2017 ob 00:07
Že marsikdaj videno! Lažje je gor priti kot zgoraj ostati! To moraš vedno vzeti v zakup, kjerkoli!
hombre
# 11.08.2017 ob 22:29
Ni panike. Morda je v tem trenutko tako še najboljše...
zamudnik
# 12.08.2017 ob 13:55
Luka je napisal čisto dobro. S pokrivanjem hrvaške lige in trenerja ene tamkajšnje ekipe se čisto pretirava. Ali pa spremljajte tako tudi češko ligo, saj so nas Čehi vse na jugu, tako nas kot Hrvate, učili igrati nogomet, pa nas nekatere zanima, kako brcajo žogo vzorniki naših dedkov.
janko luzar
# 12.08.2017 ob 09:41

Ja, ampak letos bo igrala v skupinskem delu (vsaj) Evropske lige.
tedy123
# 12.08.2017 ob 09:33
...zakaj zaboga nekateri "strokovnjaki" niste že pred kakim tednom in prej napovedali padec Rijeke, zaradi kao prekratke klopi, prodaje najboljših itd. ... sedaj pa, po neki kratki rezultatski krizi, pa že pametni, analitični... blabla
-------------
Ja mislim samo na tega zadnjega. Seveda, ni edini kot si lepo povedal.

S pokrivanjem hrvaške lige in trenerja ene tamkajšnje ekipe se čisto pretirava.
Lahko ignoriras te novice. Z casom, medij opazi da nekatere novice katere daje nimajo javnega interesa in z temi novicami koncuje ali ih prikladno smanji razmerno interesu prikazanem.

Luka (drugac zelo hrvasko ime btw) je zelo iskompleksirana oseba katera mesa politiko in sport. Ovo je novica samo zarad Keka kateri je Slovenec, in tud zelo popularni (bolj od Prasnikarja) med slo nogometni fani (mnogi bi ga radi na Slo klopi ali nazaj v nekateri Slo klub). Da ni tako ove novice ne bi bilo
politične zgodbice ne ganejo do te mere, da ne bi šel
na tekmo Hajduka, če sem ravno v Splitu na dan tekme.
Ali pač na tekmo Zvezde, če sem v Beogradu ???
Morda moraš enkrat doživet poln Poljud in fanatizem,
ki vlada tam pa ti bo jasno zakaj je to tak magnet....
igorico
# 12.08.2017 ob 07:12
Branimir je zelo realno napisal, bravo, se strinjam.

Glede na to, da ima Rijeka prekratko klop za igranje na dveh frontah - zakaj pa so potem posodili Canadzijo v Olimpijo. Meni se zdi zelo soliden igralec ze po teh nekaj tekmah, ki jih je odigral do sedaj. Saj bi lahko sel na posojo sele po tem, ko bi Rijeka izpadla iz evropskih tekmovanj.
nightwing
# 11.08.2017 ob 23:14
Če bi bil pameten bi odšel, ko je Reka postala prvak. Tako pa bo čez teden dni popljuvan v vseh hrvaških medijih.
vranek
# 12.08.2017 ob 14:02
Tudi jaz se dtrinjam z Luko. Hrvatje nsm vsem, tudi vam vsem skodjjo na vsakem koraku.
Fs
# 12.08.2017 ob 13:08
Ja in kaj potem, če si ti ravno v Splitu?
whiteswan
# 12.08.2017 ob 09:00
Takoj sataniziranje Keka, rtvslo res nima drugega dela.
Kek je na Reki institucija ki ga ljubijo tako igralci kot obcinstvo. In 2 poraza 1:0 proti top rivalom med evropsko preso ni nic pretreslijvega. To je samo pri kaksnem mandaricu ki je v eni sezoni menjal vec trenerjev kot igralcev. Ker pac misli da je nogomet videoigra.
Nikolaj
# 11.08.2017 ob 23:11
Že vsa leta trdim,da je Kek slab trener, ki nima pojma o nogometu in sedaj se vidi,da imam prav.
Ga bo treba nemudoma zamenjat.
Opomba: Tako ne mislim jaz,tako bi razmišljal Mandarić, če bi bil lastnik Rijeke.
Semin
# 12.08.2017 ob 09:20
Ni mu lahko.dve koli.osijek,dinamo-dva poraza.se hajduk ga spece pa ga ne bo vec...vceraj rijeka ni mogla nic
raknac navi
# 11.08.2017 ob 22:52
Mariborcanom se letos ne pise nic dobrega. Danasnji dan je napoved.
odzajcatč
# 11.08.2017 ob 23:08
...po debaklu v kvalifikacijah za LP ga bodo v rit nabrcal.....
u qratz
# 12.08.2017 ob 05:11
ma ne more rijeka proti dinama
# 11.08.2017 ob 23:20
Verjetno drugega tedna niti dočakal ne bo in ga bodo zamenjali še pred Olympiakosom.
u qratz
# 12.08.2017 ob 05:49
dinamo je na hrvaškem institucija,tako kot je v sloveniji olimpija....ne morejo se provincialci(rijeka,maribor)nekaj qrčit