Wayne Rooney (desno) je z dvema zadetkoma svoji ekipi na vročem gostovanju pri Tottenhamu priskrbel točko. Foto: Reuters
Jordan Henderson in Steven Gerrard
Liverpoolov kapetan Steven Gerrard (desno) je z mojstrsko izvedenim prostim strelom poravnal izid na stadionu KC v Hullu. Vseeno so gostje Hull zapustili sklonjenih glav, saj so v drugem polčasu prejeli še dva zadetka in izgubili s 3:1. Foto: Reuters
David Meyler
David Meyler (v sredini) je bil mož odločitve v Hullu. Foto: Reuters
Jay Rodriguez
Southamptonov Jay Rodriguez (v sredini) je že po 13 sekundah utišal Stamford Bridge. Letos so v Premier ligi kar trije nogometaši zadetek dosegli že v 13. sekundi srečanja. Pred Rodriguezom je to uspelo Asmirju Begoviću in Jesusu Navasu. Foto: Reuters
John Terry
Po izenačujočem zadetku Garyja Cahilla je v 62. minuti zmagoviti zadetek takole dosegel kapetan Chelseaja John Terry. Zmago modrih je tik pred koncem potrdil Demba Ba. Foto: Reuters
Samir Nasri
Manchester City nadaljuje fantastično strelsko formo. Sinjemodri so od poraza proti Chelseaju 2. novembra v slabem mesecu dni ali na treh prvenstvenih tekmah zadeli kar 16 golov. Tokrat je proti Swanseaju dva zadetka dosegel Samir Nasri (v sredini), ki se je več kot enkrat na lestvico strelcev na prvenstveni tekmi vpisal prvič po 4. decembru 2010, ko je v dresu Arsenala mrežo zatresel proti Fulhamu. Foto: Reuters

Gostitelji, ki so si v prejšnjem krogu privoščili pravo katastrofo na Etihadu proti Manchester Cityju (6:0), so tokrat igrali precej bolje in so povedli v 17. minuti srečanja, ko je Kyle Walker s prostega strela žogo poslal pod živi zid gostov in jo pospravil v mrežo.

Fulham odpustil Jola
Po nizu slabih predstav se je vodstvo Fulhama odločilo prekiniti sodelovanje z menedžerjem Martinom Jolom, ki je v klub prišel 7. julija 2011. 'Kočarji' so v 13. krogu s 3:0 izgubili pri West Ham Unitedu, na prvenstveni lestvici zasedajo 18. mesto, od dna jih ločijo tri točke.

Londončani so ves čas napadali, najnevarnejši je bil Roberto Soldado, ki je obrambi rdečih vragov povzročal nemalo preglavic. Vseeno so aktualni državni prvaki izid še pred odmorom izenačili - v 30. minuti je prav Walker storil veliko napako, po kateri je Wayne Rooney iz bližine hladnokrvno zadel za 1:1.

Sandro snel pajčevino z gola De Gee
V nadaljevanju sta padla še dva zadetka. V 52. minuti je s krasnim strelom z razdalje mrežo 'razparal' Sandro in 'ostroge' znova povedel v vodstvo, a je bilo veselje domačih navijačev kratkotrajno, saj je že štiri minute pozneje z bele točke s strelom po sredini izid znova poravnal Rooney. Prekršek za najstrožjo kazen je storil vratar Hugo Lloris, ki je na nedovoljen način v kazenskem prostoru zaustavil hitrega Dannyja Welbecka. Manchester United ima po 13 krogih 22 točk in je trenutno osmi, Tottenham je uvrščen mesto nižje.

Spodrsljaj Liverpoola v Hullu
Na stadionu KC je Hull odpravil Liverpool, ki je v prvem polčasu večkrat nevarno zapretil, v nadaljevanju pa so varovanci Brendana Rodgersa izgubili boj na sredini igrišča in jim nikakor ni uspelo izida preobrniti sebi v prid. Hull je sicer povedel v 20. minuti, ko je žoga po strelu Jaka Livermora in odboju od noge Martina Škrtla preletela nemočnega Simona Mignoleta ter končala v mreži. Izid je sedem minut pozneje z mojstrsko izvedenim prostim strelom poravnal Steven Gerrard.

V drugem polčasu so gostitelji nadzorovali potek tekme, Liverpool je bil bolj ali manj nenevaren, pomagala nista niti prihoda Philippeja Coutinha in Luisa Alberta. 'Tigri' so sadove nenehnega pritiska poželi v 72. minuti, ko je slabo posredovanje gostujoče obrambe izkoristil David Meyler in zadel malo mrežico. Piko na i katastrofalni predstavi Liverpoola je v 87. minuti z avtogolom postavil Škrtel.