Neymar in Edinson Cavani sta klub trenutkom razprtij v sijajni strelski formi. Foto: Reuters

Srečanje je bilo odločeno že v prvih 21 minutah, ko so zadeli Neymar, Edinson Cavani in Thomas Meunier. Posebej lep je bil gol Neymarja, ki je zadel s prostega strela. Ob koncu prvega polčasa je moral gostujoči vratar Benoit Costil še po dve žogi v svojo mrežo.
V 40. minuti je sodnik pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je v zadetek spremenil Neymar. Brazilec je zadetek proslavil s Cavanijem, s katerim sta se na tekmi francoskega prvenstva proti Lyonu sprla, kdo bo izvajal enajstmetrovko. Zgodbo so novinarji spremenili v pravo mini afero, ki je dolgo časa polnila časopisne stolpce. Na koncu se je oglasil celo lastnik kluba, ki je Cavaniju ponudil milijon evrov - toliko znaša njegov bonus za prvega strelca francoske lige - če prepusti strele z enajstih metrov Neymarju. Urugvajec naj bi ponudbo zavrnil, a tokrat je z bele točke streljal Neymar in za razliko od Cavanija pred dvema tednoma zadel. Objem obeh je znak, da je spor pometen pod preprogo.

Izid polčasa 5:1 je v sodnikovem dodatku postavil Julian Draxler. V drugem polčasu so Parižani stopili s plina. Med strelce se je vpisal še Kylian Mbappe. PSG ima po osmih krogih gol razliko 27:5.

Pod pritiskom navijačev popustila ograja
Na tekmi med Amiensom in Lillom se je ob slavlju gostujočih navijačev ob golu zrušila ograja, po poročanju francoske tiskovne agencije AFP pa se je ob tem poškodovalo 18 navijačev, trije huje. Tekmo so prekinili in odpovedali. V 16. minuti je zadel Fode Ballo-Toure, njegov gol pa je povzročil veselje med navijači. Pod težo je popustila ograja, ki je navijače ločevala od igrišča. Več deset navijačev je padlo na igrišče.