Samuel Eto'o je 300. zadetek v karieri proslavil ob kotni zastavici, ko se je prepognil kot starček. Jose Mourinho ga je v šali z novinarji pred tednom dni "postaral" za tri leta. Foto: EPA
Demba Ba
Demba Ba je postavil piko na i odlični igri Chelseaja v drugem delu. Foto: EPA
Phil Jones
Phil Jones je z natančnim strelom z glavo poskrbel za vodstvo rdečih vragov. Foto: Reuters

Jose Mourinho je v napad postavil Fernanda Torresa, a se je "El Nino" na ogrevanju poškodoval. V začetno postavo je tako v zadnjem trenutku prišel Samuel Eto'o. Kamerunec je to sijajno izkoristil, dosegel je vodilni zadetek in izsilil najstrožjo kazen.

Prvi polčas ni navdušil gledalcev na Stamford Bridgeu. V 4. minuti je Eden Hazard že švignil mimo vratarja Huga Llorisa, nato pa z desne strani meril mimo vrat. Tottenham je bil boljši v drugem delu prvega polčasa, najlepšo priložnost je imel Sandro v 23. minuti, njegov strel iz voleja pa je Petr Čech obranil.

Eto'o vedno na pravem mestu
Ključni trenutek srečanja se je zgodil v 56. minuti, ko je veliko napako naredil Jan Vertonghen. Belgijcu je spodrsnilo ob podaji proti svojim vratom, žogo je poslal naravnost proti Eto'oju, ki je krenil sam proti Llorisu in ga matiral z diagonalnim strelom z desnico. Štiri minute zatem je Younes Kaboul v kazenskem prostoru podrl Eto'oja. Sodnik Michael Oliver je pokazal na belo točko in zelo strogo izključil Kabolula. Dovolj bi bil rumeni karton. Hazard je poslal Llorisa v napačno smer za 2:0.

Ba izkoristil dve veliki napaki obrambe
Eto'o je četrt ure pred koncem zapustil zelenico ob stoječih ovacijah s tribun, vstopil je Demba Ba. V 88. minuti je Sandro slabo posredoval pred svojimi vrati, do žoge je prišel Ba in z desne strani poslal žogo med nogama Llorisa v mrežo. Obramba Tottenhama je bila popolnoma zmedena. Kyle Walker je v zadnji minuti z glavo prelisičil svojega vratarja Llorisa, pritekel je Ba in zatresel prazno mrežo.

Gladka zmaga rdečih vragov
Manchester United je odnesel vse tri točke iz stadiona Hawthorns (0:3), West Bromwich pa čaka še ogorčen boj za obstanek med angleško elito. David Moyes je v ožjo obrambo postavil Chrisa Smallinga in Phila Jonesa, potem ko sta izkušena Nemanja Vidić in Rio Ferdinand odpovedala na tekmi Lige prvakov v Pireju.

V 34. minuti je z izjemnim strelom z glavo zadel Jones. Gostitelji so na začetku nadaljevanja pritisnili, a niso uspeli izenačiti, še najbližje je bil Victor Anichebe. V 65. minuti je Wayne Rooney z glavo povišal na 0:2, končni izid pa je postavil Danny Welbeck osem minut pred koncem.

Moyes končno zadovoljen
"To je bilo že podobno naši pravi igri. Ni lahko igrati na tem stadionu, zato sem zelo zadovoljen," si je kar malce oddahnil Moyes, ki ima že mislih povratno tekmo proti Olympiacosu, ki bo 19. marca na Old Traffordu. Prvo srečanje so Grki presenetljivo dobili z 2:0.