Ryan Mason je v 25. minuti načel mrežo Fiorentine. Foto: EPA
James Milner je že v 5. minuti zadel z bele točke. Foto: EPA
Luca Zuffi
Luca Zuffi je odločilni zadetek dosegel v 92. minuti. Foto: EPA
Marcus Rashford
Marcus Rashford je zaigral v začetni postavi zaradi poškodbe Anthonyja Martiala na ogrevanju. Priložnost je sijajno izkoristil. Foto: EPA
Facundo Ferreyra
Facundo Ferreyra je podal za vodilni zadetek, nato pa je še povišal na 0:2. Foto: EPA

Londončani so si pred enim tednom v Firencah priigrali ugoden izid 1:1. Na White Hart Lanu so gostitelji povedli v 25. minuti, ko je Dele Alli v kazenskem prostoru zaposlil Ryana Masona, ki je z desnico poslal žogo v mrežo z diagonalnim strelom.
V 63. minuti je bil strel Nacerja Chadlija blokiran, Erik Lamela pa je odbito žogo pospravil v mrežo za 2:0. Devet minut pred koncem je Gonzalo Rodriguez z avtogolom zapečatil usodo ekipe iz Firenc.

Bellarabi blestel v Leverkusnu
Bayer je v Leverkusnu brez poškodovanega Kevina Kampla premagal Sporting s 3:1. Pri Portugalcih je Ažbe Jug sedel na klopi.

Gostitelji so povedli v 29. minuti, ko je Karim Bellarabi po podaji Javierja Hernandeza poslal žogo med nogama Ruija Patricia v mrežo. Sedem minut pred odmorom je Berndu Lenu še uspelo odbiti strel Carlosa Maneja, Joao Mario pa je žogo iz bližine pospravil v mrežo.

V 65. minuti je Ramalho zaposlil Bellarabija, ki je z izjemnim strelom z 18 metrov poslal žogo pod prečko. Evrogol najboljšega igralca srečanja na BayAreni. Končni izid je postavil Hakan Calhanoglu z natančnim strelom z roba kazenskega prostora.

Milner odločil iz najstrožje kazni
Zelo razburljivo je bilo na Anfieldu. Liverpool je po bledi predstavi na prvi tekmi v Augsburgu (0:0) tokrat hitro povedel, zadel je James Milner že v 5. minuti z bele točke. Dominik Kohr je v kazenskem prostoru igral z roko. Nemci so bili v končnici tekme zelo blizu izenačenju in s tem napredovanju, toda po strelu Kostasa Stafylididsa v 89. minuti s prostega strela je žoga zletela za las mimo vrat.

Polom Schalkeja na Veltins Areni
Hladno prho so doživeli nogometaši Schalkeja. Šahtar je bil v Gelsenkirchnu boljši kar s 3:0. Gostitelji so prvi zapretili, ko je Johannes Geis v 3. minuti s prostega strela zadel vratnico. V 27. minuti je Facundo Ferreyra zaposlil Marlosa, ki je s peto poskrbel za vodstvo Ukrajincev. V drugem polčasu sta napredovanje potrdila Ferreyra in Viktor Kovalenko.

Zuffi rešil Basel v 92. minuti
St. Etienne je v Baslu branil prednost s 3:2, Švicarji pa so do zmagovitega zadetka prišli v sodnikovem dodatku (2:1). Dolgo je kazalo, da bo slavil Basel, ki je vodil z golom Luce Zuffija iz 15. minute. Ko je nato v zadnji minuti rednega dela izenačil Moustapha Sall, se je tehtnica sreče nagnila k Francozom. A le za dve minuti, saj je že v sodnikovem dodatku še enkrat zadel Zuffi in Švicarje popeljal naprej. Andraž Šporar pri gostiteljih in Robert Berić pri gostih nista igrala zaradi poškodbe.

Najstnik Rashford ključni mož rdečih vragov
Manchester United je ob koncu tekme strl odpor Midtjyllanda (5:1). Danci so doma zmagali z 2:1, poskrbeli pa so tudi za šok na Old Traffordu in povedli z 1:0, natančen je bil Pione Sisto. Rdeči vragi so se nato zbrali. V 32. minuti je Nikolaj Bodurov zatresel lastno mrežo. Tri minute pred odmorom je Mikkel Andersen obranil strel Juana Mate z bele točke in ob odmoru je ostalo pri 1:1.

18-letni Marcus Rashford je z zadetkoma v 63. in 75. minuti nagnil tehtnico na stran gostiteljev. Ander Herrera je bil natančen iz enajstih metrov za 4:1, Memphis Depay pa je postavil končni izid.

Valencia tudi na Dunaju razbila Rapid
Pravo katastrofo je doživel Rapid. V Valencii je bilo kar 6:0 za domače, Španci pa so na Dunaju po dobri uri usmiljenja tudi v gosteh pokazali zobe. Zadetki Rodriga, Sofianeja Feghoulija, Pabla Piattija in Rubena Veze od 59. do 88. minute so pomenili skupno kar 0:10 za netopirje.