Robert Berić je dosegel drugi zadetek v letošnji sezoni v Evropski ligi. Foto: Reuters
Moussa Sow
Moussa Sow je s škarjicami zadel za vodstvo Fenerbahčeja. Foto: Reuters
Josip Iličić
Josip Iličić je z bele točke poskrbel za vodstvo Fiorentine. Foto: Reuters
Samir Handanović
Samir Handanović je obranil strel z enajstih metrov, a poraza ni mogel preprečiti. Foto: Reuters
Virgil van Dijk
Virgil van Dijk je izenačil na 1:1 na stadionu St. Mary's. Foto: Reuters
Aritz Aduriz
Aritz Aduriz je trikrat zadel z enajstih metrov, kar petkrat je zatresel mrežo Genka. Foto: Reuters

Rdeči vragi so pred dvema tednoma na Old Traffordu slavili s 4:1 in imajo šest točk, precej slabše jim kaže v Premier ligi, kjer zaostajajo za vodilno trojico že za osem točk.
Evrogol Sowa za vodstvo Turkov
Že v 2. minuti so Turki povedli, Ali Kaldirim je podal z leve strani v kazenski prostor, kjer je Moussa Sow fenomenalno zadel žogo s škarjicami in jo s 14 metrov pospravil v mrežo. Pravi evrogol za vodstvo Fenerbahčeja.
Po pol ure igre se je poškodoval Paul Pogba, vstopil je Zlatan Ibrahimović, a gostje so bili v prvem polčasu popolnoma razglašeni.
Lens natančen iz prostega strela
Po uri igre je Jeremain Lens velemojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov, žogo je z desnico zavrtinčil prek živega zidu v mrežo, vratar David de Gea je obstal na črti. V zadnje četrt ure so izbranci Joseja Mourinha pritisnili. Wayne Rooney je s 25 metrov znižal v predzadnji minuti, Turki pa so zdržali v sodnikovem dodatku.

Berić zadel z 18 metrov
V skupini C je Saint Etienne odnesel vse tri točke iz Bakuja. Odločil je slovenski reprezentančni napadalec Robert Berić.

V 39. minuti so povedli gostitelji z golom Ruslana Gurbanova, izenačil je Oussama Tannane v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Berić je z roba kazenskega prostora z desnico zadel za zmago v 53. minuti.

Na drugi tekmi skupine je Anderlecht kar s 6:1 odpravil Mainz. Nicolae Claudiu Stanciu in Lukasz Teodorczyk sta dosegla po dva gola. Anderlecht in St. Etienne vodita s po osmimi točkami.

Handanović obranil enajstmetrovko Tadiću
V velikih težavah se je znašel Inter v skupini K. Southampton je v drugem polčasu prišel do preobrata (2:1) in ima sedem točk, Milančani na zadnjem mestu pa le tri.

Inter je povedel v 33. minuti, strel Ivana Perišića je Cuco Martina še uspel blokirati pred golovo črto, odbito žogo pa je Mauro Icardi zabil v mrežo. Dve minuti pred odmorom je Perišić v kazenskem prostoru igral z roko. Z enajstih metrov je streljal Dušan Tadić, Samir Handanović pa je njegov poskus odbil z nogo. Milančani so šli na odmor z minimalno prednostjo.

Avtogol nespretnega Nagatoma
V 64. minuti je Oriol Romeu z desetih metrov stresel prečko, Virgil van Dijk pa je odbito žogo poslal v mrežo. Neverjetno smolo je imel Inter v 70. minuti. Tadić je poslal predložek pred vrata z leve strani, žoga je spremenila smer, zadela Juta Nagatoma in končala za hrbtom nemočnega Handanovića. V kazenskem prostoru so bili pred vrati kar štirje igralci Interja in nobenega izmed napadalcev gostiteljev.
Gol in podaja razigranega Iličića
Fiorentina je s 3:0 odpravila Slovan iz Libereca in ima na vrhu skupine J že deset točk. Josip Iličić je potrdil dobro formo po pol ure igre, ko je zadel z bele točke z levico, potem ko ga je Igor Sukennik podrl v kazenskem prostoru. Dve minuti pred odmorom je podal Nikoli Kaliniću za 2:0. Visoko zmago je potrdil Urugvajec Sebastian Cristoforo v 73. minuti, ko pa Iličića ni bilo več v igri. Štiri minute pred tem ga je zamenjal Matias Vecino.
Pet golov Aduriza za zmago Bilbaa
Poseben dosežek pa je uspel napadalcu Athletica iz Bilbaa Aritzu Adurizu, ki je prispeval vseh pet zadetkov za zmago nad Genkom s 5:3. Trikrat je bil natančen iz najstrožje kazni.
Skubic izključen v Bragi
Nejc Skubic je bil izključen v 54. minuti tekme skupini H med Brago in Konysporom (3:1). Prvi rumeni karton je prejel tik pred odmorom, drugega pa zaradi spotikanja. Turki so na zadnjem mestu in nimajo več možnosti za napredovanje.
V skupini L se je Zürich Džengisa Čavuševića razšel brez golov s Steauo, na prvih dveh mestih pa sta Osmanlispor in Villarrreal. Turki so danes z 2:1 slavili v Španiji.

4. krog, skupina A:
FENERBAHČE - MANCHESTER UNITED 2:1 (1:0)
Sow 2., Lens 59.; Rooney 89.

Fenerbahče: Demirel, Ozbayrakli, Kjaer, Škrtel, Ali Kaldirim, Potuk (82./Neustädter), Topal, De Souza, Lens, Sow (86./Koybasi), Sen (68./Emenike).

Man. United: de Gea, Darmian, Blind, Rojo, Shaw, Schneiderlin (46./Mata), Herrera, Rashford (61./Mhitarjan), Pogba (30./Ibrahimović), Martial, Rooney.

Gurbanov 39.; Tannane 45., Berić 53.
Berić (St. Etienne) je igral do 62. minute.

ANDERLECHT - MAINZ 6:1 (2:1)
Stanciu 9., 41., Tielemans 62., Teodorczyk 89., 94./11-m, Bruno 92.; De Blasis 15.

Skupina E:
ASTRA GIURGIU - VIKTORIA PLZEN 1:1 (1:1)
Stan 19.; Krmenčik 25.

AUSTRIA DUNAJ - ROMA 2:4 (1:2)
Kayode 2., Grünwald 89.; Džeko 5., 65., De Rossi 18., Nainggolan 78.

ROMA                4  2 2 0 12:6  8
AUSTRIA DUNAJ       4  1 2 1  8:9  5
ASTRA GIURGIU       4  1 1 2  5:9  4
VIKTORIA PLZEN      4  0 3 1  3:4  3

Skupina F:
ATHLETIC BILBAO - GENK 5:3 (3:1)
Aduriz 8., 24./11-m, 44./11-m, 74., 94./11-m; Bailey 28., Ndidi 51., Sušić 80.

SASSUOLO - RAPID DUNAJ 2:2 (2:0)
Defrel 34., Pellegrini 45.; Jelić 86., Kvilitaia 90.

GENK                4  2 0 2 10:9  6
ATHLETIC BILBAO     4  2 0 2  6:8  6
SASSUOLO            4  1 2 1  7:6  5
RAPID DUNAJ         4  1 2 1  6:6  5

Skupina G:
PANATHINAIKOS - STANDARD LIEGE 0:3 (0:0)
Cisse 62., Belfodil 76., 93.
RK: M'Poku 77./Panathinaikos

AJAX - CELTA VIGO 3:2 (1:0)
Dolberg 41., Ziyech 68., Younes 71.; Guidetti 79., Aspas 86.

AJAX                4  3 1 0  8:5 10
STANDARD LIEGE      4  1 2 1  6:4  5
CELTA VIGO          4  1 2 1  7:6  5
PANATHINAIKOS       4  0 1 3  3:9  1

Skupina H:
GENT - ŠAHTAR DONECK 3:5 (1:3)
Coulibaly 1., Perbet 83., Miličević 89.; Marlos 36./11-m, Taison 41., Stepanenko 45., Fred 68., Ferreyra 87.

BRAGA - KONYASPOR 3:1 (2:1)
Velazquez 34., Eduardo 45., Horta 97.; Rangelov 30.

FIORENTINA - SLOVAN LIBEREC 3:0 (2:0)
Iličić 30./11-m, Kalinić 42., Cristoforo 73.
Iličić (Fiorentina) je igral do 69.minute.

SOUTHAMPTON - INTER 2:1 (0:1)
van Dijk 64., Nagatomo 70./ag; Icardi 33.
Tadić (Southampton) je v 45. minuti zapravil 11-m, Handanović je žogo odbil z nogo.

Southampton: Forster, Martina, Jošida, van Dijk, McQueen, Höjbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Tadić (77./Davis), Redmond, Rodriguez (59./Austin).

Inter: Handanović, D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Nagatomo, Candreva (89./Biabiany), Gnoukouri (82./Felipe Melo), Medel (74./Eder), Perišić, Banega, Icardi.

Sodnik: Pawel Gil (Poljska)

SPARTA PRAGA - HAPOEL BER ŠEVA 2:0 (2:0)