Josip Iličić, ki ni na seznamu Srečka Katanca za tekmi proti Švici in Litvi, je dosegel drugi zadetek za Fiorentino v Minsku. Foto: EPA
Kevin Kampl
Kevin Kampl je najprej izenačil, tudi v drugem polčasu pa je bil med boljšimi igralci rdečih bikov. Foto: EPA
Kevin Kampl in Jonathan Soriano
Jonathan Soriano je poskrbel za zmago Salzburga. Foto: EPA
Zoran Kvržić
Zoran Kvržić je sredi drugega polčasa poskrbel za veliko veselje na Kantridi. Foto: EPA
Iličić in Kampl blestita v Evropski ligi
Branilci naslova z Reke s točko

, a se je Sevilla izvlekla z igralcem manj v sodnikovem dodatku (2:2).

Matjaž Kek je od prve minute na igrišče poslal Gorana Cvijanovića, ki je prejel rumeni karton že v 13. minuti in odigral vseh 90 minut. Miral Samardžić zaradi poškodbe ni igral.

Aspas poskrbel za vodstvo Seville
Branilci naslova v Evropski ligi so povedli v 26. minuti. Po nesporazumu Mateja Mitrovića in Ivana Tomečaka je do žoge prišel Iago Aspas, ki je z 12 metrov matiral Ivana Vargića.

Rijeka v četrt ure do preobrata
V 52. minuti je Timothee Kolodziejczak zaradi prekrška nad Andrejem Kramarićem prejel rdeči karton. Z bele točke je bil natančen Kramarić, čeprav je bil vratar Beto v pravem kotu. Gostitelji so dobili silovit zalet, dve minuti zatem je Vedran Jugović diagonalni strel poslal za las mimo vrat. V 68. minuti je za veselje navijačev poskrbel Zoran Kvržić, ki je izkoristil podajo Kramarića.

Mbia šokiral navijače v sodnikovem dodatku
Ko je že vse kazalo na zmago Rijeke, je Benoît Tremoulinas z leve strani podal pred vrata, Stephane Mbia pa je mojstrsko z volejem z levico žogo poslal v mrežo in utišal glasne navijače na Kantridi.
Gol in podaja Iličića v Minsku
Fiorentina je zlahka odnesla vse tri točke iz Minska, Dinamo je odpravila z 0:3. Za Italijane je najprej v 33. minuti zadel Alberto Aquilani, v 61. minuti pa je po podaji Davida Pizarra žogo v mrežo poslal Iličić. Šest minut pozneje je po podaji Iličića končni izid postavil Filippo Bernardeschi.

Kampl izenačil v Romuniji
Salzburg je gostoval v Romuniji in ugnal Astro (1:2). Gostitelji so na stadionu Marina Anastasovicija povedli po četrt ure igre, ko je bil uspešen Takajuki Seto. V 36. minuti je po podaji Jonathana Soriana izenačil Kevin Kampl. Tri minute pred odmorom je Soriano s strelom v levi spodnji kot dosegel odločilni zadetek po podaji Alana.

Po uri igre je Andre Ramalho zapravil izjemno priložnost za 1:3, ko je iz bližine poslal žogo mimo leve vratnice, a Romunom ni uspelo priti do izenačenja.
"Sarma" na klopi
Inter je na San Siru ugnal Karabah z 2:0. V 18. minuti je zadel Danilo D'Ambrosio, pet minut pred koncem pa še Mauro Icardi. Samir Handanović je sedel na klopi, branil je Juan Pablo Carrizo. Reneja Krhina ni bilo v kadru Interja.
Milec igral za Standard
V začetni postavi Standarda iz Liega proti Feyenoordu je začel Martin Milec, ki pa je igrišče zapustil slabe volje. Njegov Standard je namreč z 1:2 izgubil, Milec pa je odigral celotno tekmo.
Poraz Partizana
Za Partizan je celotno tekmo odigral Branko Ilić. Beograjčani so v Tripolisu ostali praznih rok (2:0). Za Asteras sta bila uspešna Fernando Usero v 22. in Facundo Parra v 52. minuti.
Visoka zmaga Villarreala
Villarreal, za katerega tudi tokrat ni igral Bojan Jokić, ki bo še nekaj časa odsoten zaradi poškodbe, je s 4:0 premagal Apollon. Gerard Moreno in Javier Espinosa sta bila uspešna dvakrat.