Nogometaši Athletica so z odlično igro zanesljivo zmagali v Beogradu. Foto: EPA
Piotr Trochowski
Piotr Trochowski je mojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu za zmago Augsburga. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp se je veselil zadetka Emreja Cana. Foto: EPA
Pierre-Emerick Aubameyang
Ostrostrelec Pierre-Emerick Aubameyang je s hat-trickom zrežiral gladko zmago Borussie. Foto: EPA

Upravni odbor Partizana je zaradi niza slabih izidov v prvenstvu (14 točk zaostanka za Crveno zvezdo) zamenjal Zorana Milinkovića, ki se je poslovil po sedmih mesecih. Proti Baskom je debitiral Ljubinko Drulović, ki pa ni mogel računati na poškodovanega Gregorja Balažica.
Partizan brez strela v okvir vrat
Gostje iz Bilbaa so bili precej boljši tekmec (streli na gol 4:14, v okvir vrat 0:9, koti 3:8). Povedli so v 32. minuti, ko je Oscar de Marcos podal v kazenski prostor, Raul Garcia pa je žogo z glavo z desetih metrov poslal pod prečko. Vratar Živko Živković je bil nemočen. Tudi v nadaljevanju so bili Baski precej boljši, pet minut pred koncem je Benat Etxebarria s prostega strela s 25 metrov poslal žogo prek živega zidu v mrežo.
Trochowski zagotovil Augsburgu prvo zmago
Prvo zmago v Evropski ligi je na gostovanju v Alkmarju dosegel Augsburg (0:1). Odločil je Piotr Trochowski s prostega strela dve minuti pred odmorom. Trener Markus Weinzierl v igro ni poslal Tima Matavža, ki je obsedel na klopi. S šestimi točkami v skupini L vodita Athletic Bilbao in Partizan, tri manj jih imata Augsburg in AZ Alkmaar.
Pritisk redsov se ni obrestoval
je dobil velik aplavz ob prihodu na Anfield. Rubin iz Kazana je prikazal zelo disciplinirano igro in tudi z igralcem manj osvojil točko (1:1). Gostje so povedli po četrt ure, ko je Marko Dević zadel z izjemnim volejem. V 36. minuti je kapetan Oleg Kuzmin prejel drugi rumeni karton, le minuto zatem pa je Emre Can po prostem strelu z bližine poslal žogo v mrežo za izenačenje. Najlepšo priložnost za zmago redsov je imel Christian Benteke, ki je deset minut pred koncem stresel vratnico. Razmerje v strelih je bilo kar 35:5, v kotih pa 15:3.
Jokić sodeloval pri gladki zmagi Villarreala
Bojan Jokić je za Villareal odigral vso tekmo. Rumena podmornica je na Madrigalu v skupini E s 4:0 odpravila Dinamo iz Minska. Že v prvem polčasu je bil dvakrat natančen Cedric Bakambu, v drugem sta se med strelce vpisala še Roberto Soldado in Eric Bailly. Kljub zmagi je Villareal ostal na drugem mestu, saj je dunajski Rapid s 3:2 ugnal Viktorio Plzen.
Zmaga St. Etienna brez Berića
Robert Berić, ki je v prejšnjem krogu proti Laziu v Rimu prejel rdeči karton, ni potoval z ekipo v Ukrajino, toda tudi brez njega je St. Etienne z golom Romaina Hamouma premagal domači Dnipro (0:1). Lazio je na olimpijskem stadionu v Rimu premagal Rosenborg s 3:1 in je v vodstvu s sedmimi točkami.
Poraz Fiorentine doma
Fiorentina je doma izgubila proti Lechu iz Poznanja z 1:2. Josip Iličić je na klopi gostiteljev sedel vse do 73. minute. Za Poljake sta zadela Dawid Kownacki in Maciej Gajos, častni gol za domačo ekipo je v zadnji minuti rednega dela igre dosegel Giuseppe Rossi. Fiorentina je zdaj na zadnjem mestu v skupini I, prvi je kljub domačemu porazu z 1:2 proti Belenensesu iz Lizbone še vedno Basel.

Hat-trick Aubameyanga za gladko zmago Borussie

V skupini C je dortmundska Borussia zanesljivo odnesla vse tri točke iz Azerbajdžana, Qabala je bila brez možnosti (1:3). Vse tri zadetke za črno-rumene je dosegel izjemni Pierre-Emerick Aubameyang.