Matjaž Kek je z Rijeko izločil Žilino, ki je v prejšnjem predkrogu ustavila Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Dalibor Stevanović
Dalibor Stevanović (v ospredju levo) je s Slaskom v Bruggeju iztržil remi s 3:3, kar je bilo po domači zmagi z 1:0 dovolj za napredovanje. Foto: EPA
Slaviša Stojanović
Slaviša Stojanović se s Crveno zvezdo poslavlja od Evrope. Foto: MMC RTV SLO

Hrvaški klub je v Žilini branil prednost z 2:1 s prve tekme prejšnji četrtek. Nikola Pokrivač je v 50. minuti z 20 metrov po tleh z levico zadel za vodstvo gostov z 0:1, gostiteljem, ki so v 3. predkrogu izločili Olimpijo, pa izenačenje Jaroslava Mihalika v 89. minuti ni zadostovalo za napredovanje. Slovaki so bili najbnevarnejši na samem začetku, v končnici pa je bilo tudi nekaj panike v vrstah Kekovega moštva.
Rijeka, za katero je Matija Škarabot igral vseh 90 minut, je dva tekmeca v evropskih tekmovanjih izločila prvič po 33 letih. V "playoffu" bo na Kantridi najbrž gostoval eden izmed evropskih velikanov, ki se bodo zdaj pridružili kvalifikacijam za Evropsko ligo.
Manj uspešen je bil Hajduk, ki je po domačem porazu še drugič z 0:1 klonil pred gruzijskim predstavnikom Dilo Gori.
Bezotosni ustavil strel Milijaša z bele točke
Tudi Crvena zvezda še enega nekdanjega slovenskega selektorja Slaviše Stojanovića in Nejca Pečnika je izpadla. Na Marakani ji ni uspelo izničiti zaostanka z 1:3 proti ukrajinskemu Černomorcu. Tekma se je končala z 0:0.
Beograjčani so večino časa napadali, imeli nekaj priložnosti, najlepšo pa zapravili v zadnji minuti prvega polčasa, ko je vratar gostov Dmitro Bezotosni ubranil 11-metrovko kapetanu Nenadu Milijašu. Černomorec, lani šesti v močni ukrajinski ligi, je najbolj zapretil že v 14. minuti, ko bi lahko povedel z 0:1, a je Oleksij Antonov iz zelo ugodnega položaja meril meter mimo vrat.
Od Evrope se je izmed Slovencev poslovil še Branko Ilić s Hapoelom Tel Aviv in Elvedin Džinić z Botevom iz Plovdiva, za nastop v skupinskem delu Evropske lige pa se bo še boril Dalibor Stevanović s Slaskom iz Vroclava.