Slaviša Stojanović je odslužil kazen po izključitvi na tekmi proti islandski ekipi IBV. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Rijeka - Dinamo
Na Kantridi so navijači znova pripravili odlično vzdušje. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec

Oslabljeni Beograjčani, ki niso imeli nobenega izmed treh novih obrambnih igralcev, se iz Odese v Ukrajini vračajo z dvema goloma zaostanka, kar bo na Marakani čez teden dni težko nadoknaditi. Zvezda je na začetku tekme prevzela pobudo in bila nevarnejša, a po pol ure igre so sledile črne minute rdeče-belih.

V razmaku šestih minut sta Bobana Bajkovića premagala Španec Sito Reira in Franck Dja Djedje iz Slonokoščene obale, ki sta kaznovala veliki napaki obrambe Zvezde. Po 14 minutah igre v drugem delu je goste v igro vrnil razigrani Vukan Savićević. 12 minut pred koncem rednega dela je končni izid postavil napadalec Oleksij Antonov, ki je bil uspešen z bele točke. Slovenski reprezentant Nejc Pečnik je začel tekmo, ob polčasu pa je bil zamenjan.

Žilina s Kantride z 2:1
Rijeka,k i jo vodi nekdanji selektor Matjaž Kek, nadaljuje zmagoviti evropski niz. Tokrat je ugnala Žilino (2:1), ki je v 2. krogu izločila ljubljansko Olimpijo. Že po treh minutah igre so gostitelji povedli. Uspešne je bil Anas Sharbini. V 59. minuti se je pred vrati Slovakov lepo znašel rezervist Zoran Kvržić, ki je ob dveh gostujočih branilcih iz obrata premagal Martina Dubravko.

Ena napaka domače obrambe je Kekovo vrsto drago stala. Po kotu gostov in zadetem okviru vrat je žoga srečno prišla do Tomaša Majtana, ki jo je pospravil v mrežo ter poskrbel, da se Žilina s Kantride vrača z minimalnim porazom. Slovenski branilec Matija Škarabot je za Rijeko odigral vso srečanje.