Yaya Toure je bil še enkrat Cityjev junak. Lani je z zadetkom v polfinalu FA-pokala izločil Manchester United, v finalu je nato zadel odločilni gol proti Stoke Cityju, letos pa je s pomembno zmago v Newcastlu morda že odločil naslov angleškega prvaka. Foto: Reuters
Cheick Tiote
Cheick Tiote (desno) je kljub močnemu udarcu v glavo, ki ga je s strani Johna Obija Mikela utrpel v prejšnjem krogu na Stamford Bridgeu, začel tekmo v SportsDirect Areni in igral do 83. minute. Foto: Reuters
V prvem polčasu je bilo najbolj vroče v 41. minuti, ko so v kazenskem prostoru gostitelji na vse pretege odbijali napade Cityja, na koncu pa je zadetek Garetha Barryja na golovi črti preprečil Davide Santon. Foto: Reuters
Joe Hart
Joe Hart je statistično gledano letos najboljši redni vratar Premier lige. Ubranil je 78 odstotkov vseh strelov. Angleži bodi imeli na Euru 2012, kot kaže, po Petru Shiltonu in Davidu Seamanu spet vratarja, ki mu lahko zaupajo. Foto: Reuters
Ashley Young
Ashley Young (levo) je zadel drugi in zadnji gol na tekmi s Swanseajem. Foto: Reuters
Antonio Valencia
Med strelce bi se lahko vpisal tudi Antonio Valencia (levo), a mu je veselje z izjemno obrambo preprečil vratar Michel Vorm. Foto: Reuters
Aston Villa
Nogometaši Aston Ville niso izkoristili slabega dne Tottenhama, ki je večji del drugega polčasa po izključitvi Dannyja Rosa igral z igralcem manj. Točko je 'ostrogam' po dobri uri igre z bele točke priboril Emmanuel Adebayor (1:1). Foto: Reuters

Sinjemodri so petič zapored ugnali 'srake', ki so izgubile prvo nedeljsko tekmo v letošnji sezoni Premier lige. Junak tekme je bil Yaya Toure, ki je dosegel še drugi dvojček v dresu Manchester Cityja. Ta je nadaljeval tradicijo in je vsaj dva zadetka dosegel še na osmem zaporednem srečanju z Newcastlom.

City le enkrat sprožil mimo vrat
Gostje so v prvem polčasu igrali precej bolje od črno-belih, priigrali so si več lepših priložnosti, prvo že v 11. minuti, ko je dlani Tima Krula ogrel David Silva. Že nekaj minut pozneje je Španec z lepim kombiniranjem z Garethom Barryjem v ogenj poslal Sergia Aguera, ki je sprožil naravnost v domačega vratarja. Sinjemodri so neprestano napadali, v 20. minuti se jim je ponudila nova priložnost, ko je Krul storil napako in stekel iz vrat, a je nevarnost razčistil Michael Williamson. City je v prvem polčasu na vrata gostiteljev sprožil osemkrat, kar sedemkrat v okvir.

Santon preprečil Cityjevo vodstvo
Prvo priložnost so si gostitelji priigrali po slabe pol ure igre. Hatem Ben Arfa je odlično prodrl po desni strani in s podajo v kazenski prostor našel Dembo Baja, ki pa je nastreljal zgolj Gaela Clichyja. Najbliže vodilnemu zadetku so bili gostje v 41. minuti, ko je po zmedi v kazenskem prostoru do strela prišel Bary, Davide Santon pa je žogo izbil na golovi črti.

Toure prekinil Newcastlov niz
V nadaljevanju so gostitelji precej zajezili napade ekipe iz Manchestra, redko so jim dopuščali strele na svoja vrata, po dobri uri igre so prek Ben Arfe celo zapretili Joeju Hartu, a je ostalo pri začetnem izidu. Ta se je vendarle spremenil v 70. minuti, ko je Yaya Toure z roba kazenskega prostora žogo z natančnim strelom ob levi Krulovi vratnici poslal v mrežo. Newcastle je tako na svoji zelenici zadetek prejel prvič po 496 minutah.

Toure razblinil dvome o zmagovalcu
Po vodilnem zadetku Cityjevi napadi niso pojenjali. Takoj zatem je po odlični globinski podaji Davida Silve za las domača vrata zgrešil Sergio Agüero, po predložku Silve z desne strani pa je v 82. minuti z glavo žogo mimo gola poslal še Yaya Toure. Reprezentant Slonokoščene obale je imel dve minuti pozneje še lepšo priložnost, ko se je s Krulom znašel iz oči v oči, a mu je v ključnem trenutku spodrsnilo, žogo pa je nato prek vrat poslal Agüero.

Zadnji žebelj v Newcastlovo krsto so varovanci Roberta Manciniji zabili minuto pred koncem rednega dela srečanja. Po lepi akciji se je iz neposredne bližine še drugič med strelce vpisal Yaya Toure. V končnici so črno-beli nekajkrat nevarno sprožili proti Hartovim vratom, a se mreža ni zatresla.

Razlika v golih ostaja enaka
Nogometaši Manchester Uniteda so na Old Traffordu z 2:0 odpravili Swansea City. Led je po slabe pol ure igre prebil Paul Scholes. Ta je pred vrati strel Michaela Carricka z razdalje preusmeril v gol. Rdeči vragi so vodstvo podvojili štiri minute pred iztekom rednega dela prvega polčasa, ko je z natančnim diagonalnim strelom malo mrežico zatresel Ashley Young. V nadaljevanju so gostitelji ves čas napadali, želeli so nekoliko zarezati v razliko v golih, ki je občutno na strani njihovih mestnih tekmecev, a neuspešno. Mreža gostujočega vratarja Michela Vorma se ni več zatresla.

Sicer pa so nekajkrat nevarno zapretili tudi Valižani. V 51. minuti je David De Gea ubranil strel Gylfiju Sigurdssonu, osem minut pozneje je moral s pomembno obrambo posredovati tudi po strelu Dannyja Grahama, v 70. minuti pa je Špančeve dlani znova ogrel Sigurdsson. Zadnjo pravo priložnost za spremembo izida je v 74. minuti zapravil Wayne Rooney, ki je po lepi Carrickovi globinski podaji z desetih metrov meril nenatančno.