22-letni vezist Espanyola Mubarak Wakaso je popeljal Gano v četrti zaporedni polfinale afriškega prvenstva. Foto: EPA

Ganci so v prvem četrtfinalnem dvoboju v Port Elizabethu z 2:0 ugnali presenečenje turnirja Zelenortske otoke. Gana je povedla v 54. minuti, ko je najstrožjo kazen unovčil Wakaso Mubarak, končni izid pa je isti igralec postavil v peti minuti sodniškega dodatka.

"Črne zvezde" se bodo v polfinalu merile z boljšim iz nedeljskega četrtfinala med Burkino Faso in Togom. Gana bo četrtič zapored zaigrala v polfinalu, a vseeno njen zadnji, četrti, naslov sega v daljno leto 1982.
Gostitelji prvenstva zgrešili kar tri strele z bele točke
Na drugi četrtfinalni tekmi je Južnoafriška republika povedla v 32. minuti, ko je zadel Tokelo Rantie. V 58. minuti je z glavo izenačil Seydou Keita in ker se v rednem delu ter podaljških mreža ni več zatresla, so tekmo odločile enajstmetrovke. Pri teh so bili domači precej neuspešni, saj je Deanu Furmanu in Mayu Mhlanguju Soumbeyla Diakate strela obranil, Lehlohonolo Majoro pa je zgrešil cilj, tako da se je Mali veselil polfinala. V njem se bo srečal z boljšo iz nedeljskega obračuna med Slonokoščeno obalo in Nigerijo.

Nedelja ob 16.00:
SLONOKOŠČENA OBALA - NIGERIJA (Rustenburg)

Ob 19.30:
BURKINA FASO - TOGO (Nelspruit)

Polfinale bo 6. februarja, tekma za 3. mesto 9. februarja, finale pa 10. februarja.