Nogometaši Girone se veselijo odmevne zmage. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo, ki je v ponedeljek na Fifini gali v Londonu postal najboljši nogometaš na svetu, je bil zelo razočaran po koncu tekme. Foto: Reuters
Pablo Maffeo in Yassine Bounou
Pablo Maffeo in vratar Yassine Bounou se veselita najbolj odmevne zmage Girone v zgodovini kluba. Na stadionu Montillivi so padli dvakratni evropski prvaki. Foto: Reuters
Lionel Messi in Jordi Alba
Lionel Messi in Jordi Alba se veselita vodilnega zadetka za Barcelono. Foto: Reuters

Kraljevi klub je v drugem polčasu popolnoma popustil in za vodilno Barcelono zaostaja že osem točk. Trener evropskih prvakov Zinedine Zidane je na stadionu Montilivi v vrata postavil Francisca Casillo, v obrambi pa je zaigral 18-letni Hakimi Achraf.

Girona je začela odločno, branilec Pablo Maffeo je v 11. minuti zadel vratnico. V 12. minuti je Cristiano Ronaldo streljal z 20 metrov z desno nogo. Neugoden diagonalni strel je vratar gostiteljev Yassine Bounou le odbil, pritekel je Isco in iz bližine zabil žogo v mrežo. Gostitelji niso bili šokirani, ampak so še naprej napadali. V 36. minuti je Aday podal pred vrata, kjer je Cristian Portu z glavo stresel vratnico.

Girona do preobrata v štirih minutah
Tudi v drugem polčasu so gostitelji začeli odločno. V 54. minuti je Pere Pons z izjemnim preigravanjem premešal obrambo Reala in našel Christana Stuanija, ki z desnico z desetih metrov poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Štiri minute zatem je strel Stuanija vratar Casilla odbil, z desne strani je do strela prišel Maffeo, pred vrati pa je Portu podstavil peto in preusmeril žogo v mrežo. Počasni posnetek je pokazal, da je bil v prepovedanem položaju, a zadetek je obveljal.

V zadnje pol ure so skušali Madridčani izenačiti, a vsi napadi so bili jalovi. V 73. minuti je poskušal Ronaldo, ki ni imel svojega dne, z glavo. Isco je pet minut pred koncem zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.

Zidane: Tudi naši tekmeci bodo še oddali točke
"V prvem polčasu smo igrali dobro. V drugem delu nismo bili pozorni na malenkosti. Prvi gol smo prejeli po podaji iz avta. Mislim, da nismo igrali zelo slabo, a v odločilnih trenutkih nismo bili zbrani. Zdaj zaostajamo osem točk za Barcelono, vendar nič še ni odločeno. Prepričan sem, da bomo imeli še precej boljše dni. Naši tekmeci bodo tudi še oddali točke," je povedal Zidane.

Trener Girone Pablo Machin je bil seveda navdušen: "Zares smo si zaslužili to veliko zmago. Celotno tekmo so bili naši navijači zares sijajni. Takega vzdušja še ni bilo na tem stadionu. Če bi mi nekdo pred tremi leti dejal, da bomo premagali madridski Real, bi mu odvrnil, da je nor."

Barcelona odnesla vse tri točke s San Mamesa
Barcelona je v soboto zvečer odnesla vse tri točke z vročega San Mamesa (0:2). Katalonci so povedli devet minut pred odmorom, ko je po podaji Jordija Albe z leve strani zadel Lionel Messi. Argentinec je bil znova najboljši igralec tekme, že v 22. minuti je zadel okvir vrat, potem ko je že preigral vratarja Kepo.
Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Raul Garcia v 54. minuti, ko je z glavo stresel prečko. Dvakrat je nevarno zapretil tudi odlični napadalec Aritz Aduriz, a je bil Marc-Andre ter Stegen na pravem mestu. V 92. minuti so gostje izvedli šolski protinapad, Messi je na levi strani našel Luisa Suareza. Strel Urugvajca je vratar Kepa odbil, Paulinho pa je poslal žogo v prazno mrežo.

Valverde: Na San Mamesu moraš trpeti za zmago
"Na tem stadionu moraš trpeti za zmago. Tak je zakon San Mamesa. Ko sem bil trener v Bilbau, so naši tekmeci vedno trpeli do zadnjega piska sodnika," je poudaril trener Barcelone Ernesto Valverde.

Busquets pohvalil ter Stegna
"Najzaslužnejši za to zmago je vratar ter Stegen. V letošnji sezoni je na zares visoki ravni in veliko točk smo že osvojili tudi zaradi njegovih obramb. Zares smo srečni, da je naš vratar. Pri 0:0 in tudi pri našem vodstvu z 1:0 je preprečil zadetek, ki bi lahko tekmo zapeljal v popolnoma drugo smer," ga je pohvalil vezist Sergio Busquets.

Športni časopis Mundo Deportivo je zapisal: "Barca je v varnih rokah."