Kevin Kampl je zadnji dve reprezentančni akciji proti BiH-u in Islandiji izpustil zaradi poškodbe. Foto: BoBo

Pred 12.180 gledalci je Kampl v 61. minuti izenačil izid, potem ko je na desni strani kazenskega prostora iz bližine "iz prve" streljal pod prečko po podaji Andreasa Ulmerja z leve strani.

Austria, ki ima po 27 krogih na vrhu lestvice kar 13 točk prednosti pred Salzburgom (65:52), je v 37. minuti povedla z zadetkom Alexandra Grünwalda z 11-metrovke, ko je bil izključen gostujoči branilec Isaac Vorsah.

Prejšnji mesec zadel proti Rapidu
Dunajčani (Dare Vršič je sedel na klopi) so na igrišču prevladovali (streli: 17:7, v okvir vrat: 6:4), a je Salzburgu kljub igralcu manj po zaslugi Kampla uspelo dobiti točko. 23-letni v Nemčiji rojeni vezist je v avstrijskem prvenstvu prvič zadel 24. februarja. Tudi tedaj je bila njegova "stranka" dunajsko moštvo. Mrežo je zatresel ob domačem remiju proti Rapidu s 3:3 - že v prvi minuti. Pred nogometaši v avstrijski ligi je zdaj še zadnjih devet krogov oziroma zadnja četrtina prvenstva.