Domžalčani bi za naslov prvaka potrebovali pravi čudež. Foto: RTV SLO
Miran Burgič
Burgič bo prvenstvo končal na vrhu liste najboljših strelcev. Foto: RTV SLO
Sebastijan Gobec
Gobec je bil v finalu pokala tragični junak, saj je zapravil enajstmetrovko, tokrat pa je rešil točko. Foto: RTV SLO

Vrtnice so v Lendavi uprizorile pravi "blitzkrieg", saj so že po 23 minutah vodile s 4:0. Prva gola je zabil kralj strelcev Miran Burgič, ki je najprej v 7. minuti s 15 metrov zadel levi zgornji kot vratarja Stanislava Kuzme, nato pa ga sedem minut kasneje premagal še z glavo.

Razbite domačine sta dotolkla Bojan Jokič (z roba kazenskega prostora) in Valter Birsa po podaji Enesa Demiroviča. Častni gol za končnih 1:4 je v 37. minuti z enajstmetrovke dosegel Marjan Dominko. Malo kasneje je poskus Gorana Rističa ustavila vratnica.

Usoden remi Domžal
Domžalčani se iz Ajdovščine vračajo samo s točko, potem ko so se s Primorjem razšli brez zadetkov. Najlepšo priložnost za zadetek je že v 40. sekundi tekme zapravil Tim Lo Duca, ki je prestregel podajo Andreja Baše do vratarja Igorja Neneziča, a nato mreže ni zatresel. Varovanci Slaviše Stojanoviča so bili sicer vseskozi boljši nasprotnik, vendar si do konca tekme niso pripravili resne priložnosti, čeprav je sodnik Darko Čeferin v 79. minuti zaradi drugega rumenega kartona izključil Mateja Mlakarja.

Goričani tako v zadnjem krogu za 4. naslov potrebujejo le točko proti odpisanemu Rudarju, medtem ko Domžale v Športnem parku gostijo Maribor.

Maribor v Pokalu Intertoto
Vijolice so v boju za 3. mesto z 2:1 premagale Dravo in si zagotovile nastop v Pokalu Intertoto. Vodilni gol je že v 6. minuti dosegel Milan Rakič, čigar prosti strel je v živem zidu spremenil strel in končal v levem zgornjem kotu vrat Mladena Dabanoviča. Ptujčani so se vrnili kmalu. Po kotu z desne strani je Marka Pridigarja premagal Sebastjan Berko. Tudi zmagoviti gol v 45. minuti je padel s kota, potem ko je podajo Erdžana Bečirija izkoristil Dragan Jelič.

Pokalna finalista neodločeno
Tri dni po zmagi Kopra nad Publikumom v finalu pokala sta se tekmeca srečala znova. Končalo se je z 2:2. Kanarčke je v vodstvo povedel Oskar Drobne s strelom z glavo. Beršnjak je Celjane vrnil v igro, a že v 16. minuti so bili domači znova spredaj, ko je Rok Božič izkoristil podajo Amirja Kariča. Vse do 71. minute so bili bližje zmagi domači, nato pa je Sebastijan Gobec s prostega strela natančno meril v spodnji kot vratarja Jasmina Handanoviča. Tekmo sta predčasno končala Oskar Drobne (ugovarjanje) in Marko Križnik (grob prekršek).

Derbi spodnjega doma 2:2
V obračunu spodnjega doma sta se Rudar in Bela krajina razšla brez zmagovalca (2:2). Prvi polčas so z goloma Aleša Mejača in Dejana Grabiča dobili Belokranjci, nato pa je domače pred 25. porazom v sezoni rešil Zoran Pavlovič.