Samir Handanović si vrnitve na Friuli ne bo zapomnil po prav nič lepem. Foto: EPA
Sebastian Giovinco
Sebastian Giovinco se je takole veselil vodilnega zadetka na tekmi, a je imel Mauro Icardi svoje načrte. Foto: Reuters
Edinson Cavani
Urugvajski napadalec Edinson Cavani je dosegel tri gole za zmago Napolija nad Romo s 4:1. Neapeljčani so se prebili na tretje mesto prvenstvene lestvice. Foto: EPA

Prav nič sladka ni bila tako vrnitev slovenskega reprezentančnega kapetana na stadion Friuli, kjer je za Videmčane igral vse od leta 2004 in zbral več kot 200 nastopov, preden se je lanskega julija preselil na San Siro k črno-modrim.

V prvem polčasu je 23.000 gledalcev spremljalo precej raztrgano igro z obeh strani, po odmoru pa se je igra le razživela, zablestela pa domača naveza Andrea Lazzari-Antonio Di Natale. Prvič je udarila v 63. minuti, ko je glavni domači zvezdnik Di Natale z diagonalnim strelom s polvoleja dosegel že svoj 11. gol sezone. Handanoviću se je uspelo žoge dotakniti le s konicami prstov.

Le dve minuti pozneje je bil izključen gostujoči branilec Juan Jesus zaradi dveh rumenih kartonov, kar je hitrim gostiteljem omogočilo več kot dovolj prostora v napadu. V 75. minuti je Dušan Basta lepo zaposlil Luis Muriela, ki je Handanovića premagal na podoben način kot prvič Di Natale. V 79. minuti je Lazzari znova našel Di Nataleja, ki je ob neodločni Interjevi obrambi iz bližine dokončno pokopal slovite goste.

Inter je imel še pred prvim zadetkom dve lepi priložnosti, a sta bila Jonathan in Rodrigo Palacio premalo zbrana. To je bil že četrti zaporedni poraz Interja na gostovanjih v italijanskem prvenstvu, v zadnjih osmih tekmah so dosegli le dve zmagi.

Icardi prinesel Sampdorii veliko zmago ob igralcu manj
Na njihovo srečo si je tokrat velik spodrsljaj privoščil tudi vodilni Juventus, ki je klonil doma proti Sampdorii z 1:2 in prvič po štirih zmagah. Veliki gostujoči junak je bil Mauro Icardi, ki je v drugem polčasu dosegel oba zadetka. Najprej je zadel z diagonalnim strelom ob nekoliko nespretnem posredovanju Gianluigija Buffona, nato pa še po protinapadu s strelom pod prečko z desne strani. Juve je povedel po enajstmetrovki Sebastiana Giovinca, ki jo je priigral Claudio Marchisio. V drugem polčasu je Mirko Vučinić stresel gostujoči okvir vrat. Gostje so od 31. minute igrali z igralcem manj po izključitvi Gaetana Berardija.

Klonila tudi Fiorentina
Presenečenje je pripravila tudi Pescara, ki je slavila na gostovanju pri tretjeuvrščeni Fiorentini z 0:2 po herojski predstavi gostujočega vratarja Mattie Perina. Palermo je bil poražen pri Parmi z 2:1. Josip Iličić je za goste nosil celo kapetanski trak in dobil rumeni karton.

RK: Juan 65./Inter

Udinese: Brkić; Heurteaux, Danilo, Domizzi; Pereyra, Lazzari, Basta, Allan, Pasquale; Muriel (82./Maicosuel), Di Natale (88./Ranegie).

Inter: Handanović; Samuel, Cambiasso, Juan; Zanetti, Guarin, Jonathan (78./Rocchi), Gargano (74./Duncan), Pereira; Cassano (82./Silvestre), Palacio.
Belec (Inter) je sedel na klopi.

CHIEVO - ATALANTA 1:0 (1:0)
Cofie 37.
Jokić je igral celo tekmo, Cesar (oba Chievo) je vstopil v 63. minuti.

FIORENTINA - PESCARA 0:2 (0:0)
Jonathas 57., Čelik 90.

GENOA - BOLOGNA 2:0 (0:0)
Borriello 57., 73.
RK: Guarente 93./Bologna
Krajnca (Genoa) ni bilo v ekipi. Krhin (Bologna) je igral 60 minut in dobil rumeni karton v 48. minuti.

JUVENTUS - SAMPDORIA 1:2 (1:0)
Giovinco 24./11-m; Icardi 52., 69.
RK: Berardi 31./Sampdoria

Juventus:
Buffon, Barzagli, Bonucci, Peluso, Padoin, Pogba (71./Giaccherini), Pirlo, Marchisio, de Ceglie (61./de Ceglie), Matri (62./Quagliarella), Giovinco.

Sampdoria: Romero, Gastaldello, Palombo, Costa, Berardi, Krstičić (80./Tissone), Obiang, Poli, Estigarribia (46./de Silvestri), Eder (77./Munari), Icardi.

Sodnik: Paolo Valeri

MILAN - SIENA 2:1 (0:0)
Krkić 67., Pazzini 80./11-m; Paolucci 87.

PARMA - PALERMO 2:1 (0:0)
Belfodil 63., Amauri 90.; Budan 85.
Iličić (kapetan ekipe) je dobil rumeni karton in igral celo tekmo, Kurtić (oba Palermo) je igral 80 minut.

NAPOLI - ROMA 4:1 (1:0)
Cavani 4., 48., 70., Maggio 90.; Osvaldo 72.
RK: Pjanić 74./Roma

JUVENTUS         19 14 2  3 40:13  44
LAZIO            19 12 3  4 28:19  39
NAPOLI (-2)      19 12 3  4 37:18  37
FIORENTINA       19 10 5  4 36:21  35
INTER            19 11 2  6 30:22  35
ROMA             19 10 2  7 43:33  32