Paolo Guerrero je za reprezentanco dosegel 24. gol. Uspešnejši je le še Teofilo Cubillas, ki jih je dal 26. Foto: EPA

Napadalec je prvič zabil na letošnjem južnoameriškem prvenstvu in utišal kritike o svoji neučinkovitosti. To je bil njegov drugi reprezentančni hat-trick. Prvega je dosegel pred štirimi leti prav tako na Copi, ko je v boju za tretje mesto trikrat zatresel mrežo Venezuele. Peru je bil bistveno nevarnejši, saj je bilo razmerje v strelih kar 27:9, in se je tako zasluženo drugič zapored prebil med štiri.

Bolivija, ki je prvič po 18 letih igrala v izločilnih bojih, je že po 23. minutah zaostajala z 2:0. Guerrero je v 21. minuti po podaji Juana Vargasa z glavo zatresel bolivijsko mrežo, le dve minuti pozneje pa je izkušeni napadalec Romela Quinoneza premagal še po hitrem protinapadu, ki ga je začel Christian Cueva. V prvem polčasu je Jefferson Farfan s prostega strela zadel okvir vrat.

Farfan je v drugem delu zapravil dve veliki priložnosti, Bolivijci pa so po prekršku vratarja Pedra Galleseja nad Ricardom Pedrielom zahtevali enajstmetrovko. Vendar protesti niso obrodili sadov, za nameček pa je pet minut pozneje, v 74. minuti, Guerrero razblinil dvome o zmagovalcu. Častni zadetek je za Bolivijo zabil Macelo Moreno, ki je bil uspešen z bele točke.