Edinson Cavani se je s tremi zadetki zavihtel na vrh lestvice strelcev Serie A. Urugvajec je dosegel že pet golov. Foto: EPA
Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy je Milanu zagotovil prvo letošnjo zmago na San Siru. Foto: EPA
Francesco Totti
Francesco Totti je še vedno motor igre Rome, za rojstni dan pa bi si želel tri točke, ki jih Roma tokrat ni uspela osvojiti. Foto: EPA
Massimo Carrera
Trener Juventusa Massimo Carrera se je v Firencah moral zadovoljiti s točko. Foto: EPA

Lazio je že v 5. minuti zatresel mrežo na stadionu San Paolo, sodnik Luca Banti je zadetek Miroslava Kloseja že priznal, a je nemški reprezentant priznal, da ga je dosegel z roko in ostalo je pri izidu 0:0. V nadaljevanju se je razigral napadalec Cavani, ki je mrežo sinjemodrih prvič zatresel v 19. minuti. Branilec Michael Ciani je žogo po strelu Urugvajca preusmeril v lastno mrežo. Po pol ure igre je "El Matador" povišal na 2:0 po podaji Paola Cannavara.

V 64. minuti se je Cavani izognil ofsajd zanki, preigral vratarja Federica Marchettija in dosegel hat-trick. Četrt ure pred koncem je imel po novi napaki Cianija v kazenskem prostoru Cavani priložnost še za četrti gol, a je z bele točke streljal prek vrat.
Inter precej bolje igra v gosteh
Inter je po šokantnem porazu proti Sieni odnesel vse tri točke iz Verone (0:2). Začetek tekme je pripadel nogometašem Chieva, prvo pravo priložnost si je že v 4. minuti priigral finski vezist Perparim Hetemaj, a je njegov strel uspešno ubranil Samir Handanović. Wesley Sneijder se je v 27. minuti ob stiku z Luco Rigonijem staknil manjšo poškodbo, zaradi katere ga je trener Andrea Stramaccioni zamenjal z Antoniom Cassanom. V 43. minuti so "nerazzuri" povedli, po podaji Juta Nagatoma z desne strani je žogo v mrežo spravil Urugvajec Alvaro Pereira.

V 67. minuti se je znova izkazal "Sarma", ki je uspel ubraniti nevaren strel Marca Rigonija. Nato so prišle minute črno-modrih, ki jih je četrt ure pred koncem kronal Antonio Cassano po podaji Walterja Gargana. V zadnjih trenutkih tekme je rezervist Chieva Mamadou Samassa uspel premagati Handanovića, a je bil v prepovedanem položaju. Inter je tako dosegel že tretjo zmago v gosteh, Chievo pa četrti zaporedni poraz.
El Shaarawy zrežiral prvo zmago Milana doma
Milan je prišel do prve zmage na San Siru po dveh porazih proti Sampdorii in Atalanti. Rdeče-črni so ugnali Cagliari z 2:0, oba gola je dosegel Stephan El Shaarawy. V 16. minuti je izkoristil podajo Riccarda Montoliva. Thiago Ribeiro je imel lepo priložnost za izenačenje, a je bil vratar Christian Abbiati zbran. El Shaarawy je še pred odmorom zadel še okvir vrat. Gostje so v 66. minuti ostali brez Daniele Contija, ki je v skoku za žogo s komolcem udaril Giampaola Pazzinija in prejel drugi rumeni karton. Osem minut pred koncem je El Shaarawy postavil končni izid in trener Massimiliano Allegri znova malce lažje diha.
Pescara še poglobila krizo Palerma
Nogometaši Pescare so se veselili prve zmage po vrnitvi v najelitnejšo italijansko nogometno ligo. Na domačem stadionu so bili močnejši od letos zelo bledega Palerma. Sicilijanci, ki niso doživeli tako slabega prvenstvenega štarta že od sezone 1969/70, so v prvem polčasu dominirali, posebej se je razigral urugvajski napadalec Abel Hernandez, ki je v 16. in 23. minuti celo načel mrežo, a bil v prepovedanem položaju, toda trenutek, ki je obrnil tekmo v prid Abružanom, se je zgodil v 36. minuti, ko je sodnik upravičeno izključil švicarskega branilca Steva von Bergna.

Štiri minute pred koncem je srečanje odločil 22-letni Slovak Vladimir Weiss. Tekmo je začel tudi slovenski reprezentant Josip Iličić, ki si je priigral nekaj lepih priložnosti, a bil zamenjan v 82. minuti. Jasmin Kurtić si je tekmo ogledal s klopi.
Totti zadel dan pred rojstnim dnevom
Roma se je s Sampdorio na Olimpicu razšla z remijem (1:1). Gostitelji so povedli v 34. minuti prek Francesca Tottija, ki bo v četrtek praznoval 36. rojstni dan. Takoj na začetku drugega polčasa je bil izključen Enzo Maresca, ki je prejel drugi rumeni karton. Tudi z igralcem manj so bili gostje nevarni in Gianni Munari je v 62. minuti izenačil.
Juventus je neporažen že 43 tekem zapored. Fiorentina je imela v torek več priložnosti, najlepšo je zapravil Stevan Jovetić, ki je v 40. minuti z glavo stresel prečko.

5. krog:
NAPOLI
- LAZIO 3:0 (2:0)
Cavani 20., 32., 64.
Cavani je v 76. minuti zapravil 11-m.

Napoli: de Sanctis, Gamberini (77./Aronica), Cannavaro, Campagnaro, Maggio, Inler, Behrami, Zuniga, Hamšik (83./Vargas), Cavani, Pandev (69./Insigne).

Lazio: Marchetti, Konko, Ciani, André Dias, Cavanda (57./Floccari), Ledesma (77./Cana), Candreva, Mauri (58./Ederson), Hernanes, Lulić, Klose.

Sodnik: Luca Banti

CATANIA - ATALANTA 2:1 (0:0)
Spolli 52., Barrientos 65.; Moralez 50.

CHIEVO - INTER 0:2 (0:1)
Pereira 43., Cassano 74.
Cesar (Chievo) je igral vso tekmo. Handanović je branil vso tekmo, Belec (oba Inter) pa je bil na klopi.

GENOA - PARMA 1:1 (0:1)