Gonzalo Higuain je dosegel že sedem zadetkov v letošnji sezoni v Serie A. Foto: EPA
Goran Pandev
Goran Pandev je med letoma 2004 in 2009 igral za Lazio, tokrat pa jo je pošteno zagodel nekdanjim soigralcem. Foto: EPA

Neapeljčani so se utrdili na tretjem mestu Serie A, za vodilnim Juventusom zaostajajo šest točk. Na Olimpicu so Lazio premagali prvič po petih letih.

Gostje so povedli v 24. minuti, ko je Higuain švignil mimo Michaela Cianija in z natančnim strelom ukanil še Federica Marchettija. Že v naslednji akciji je Lazio izenačil. Antonio Candreva je poslal žogo pred vrata, v gneči pa je Valon Behrami poslal žogo v lastno mrežo. V zaključku prvega polčasa so bili Rimljani bližje vodstva, Hernanes in Candreva sta zapravila najlepši priložnosti.

Pandev zadel na 300. tekmi v Serie A
V 50. minuti obrambi Lazia ni uspelo izbiti žoge izpred svojih vrat, Goran Pandev pa je iz težkega položaja z levico zatresel mrežo nekdanjih soigralcev. Razigrani Makedonec, ki je odigral 300. tekmo v Serie A, je v 72. minuti izjemno zaposlil Higuaina, ki je z diagonalnim strelom povišal na 1:3. Upanje na točko je Laziu vlil Balde Diao Keita v 88. minuti po samostojni akciji, a je srečanje odločil Jose Callejon po veliki napaki Cianija.

Fiorentina je premagala Verono s 4:3. Josip Iličić je za gostitelje igral le v zadnjih trenutkih srečanja, saj je vstopil v 89. minuti.