Zlatan Ibrahimović je načrtoval veliki mejnik in je takoj po drugem golu slekel dres, pod njim pa se je prikazal nov dres s številko 50+. Foto: Reuters
Loic Remy (Francija)
Rezervist Loic Remy je bil po podaji Mathieua Valbuene mož odločitve na velikem sosedskem dvoboju Francije in Španije Foto: Reuters

Bosanski Šved je spisal novo poglavje svoje osupljive življenjske poti. Prvič je zadel že v 2. minuti in tako na vrhu reprezentančne strelske lestvice ujel Svena Rydella (49 golov - zadnji leta 1932). V 24. minuti je sledila akcija večera: Sebastian Larsson je prodrl po desni in podal pred vrata, kjer je "Ibrakadabra" pričaral "petko" za 2:0. 32-letnik iz Malmöja je tako na prefinjen način dosegel jubilejni 50. gol v 99. nastopu za Švedsko in s tem postal najboljši švedski strelec vseh časov.

Balti proti Slovencem, Švedi pri Avstrijcih
Estonci se v Solni niso pretirano izkazali, saj so zmogli le en strel v okvir vrat, so pa vsaj omejili učinek razigranega Ibrahimovića. Zares bo šlo v ponedeljek, ko se bosta ob 20.45 v Talinu na prvi tekmi za preboj na Euro 2016 udarili Estonija in Slovenija (prenos na TV SLO 2 in MMC-ju).

Naslednjo priložnost za gole bo imel Ibrahimović že v ponedeljek, ko bo Švedska v uvodu kvalifikacij za EP gostovala na Dunaju, švedski kapetan pa bo odigral jubilejno 100. tekmo.

Selektor Estonije Šved Magnus Pehrsson je sicer iskal odgovor, kdo bo v postavi nadomestil motor moštva in v Sloveniji dobro znanega Konstantina Vassiljeva, ki zaradi poškodbe ne bo mogel ponoviti "Stožic", ko je zrežiral estonsko zmago v Ljubljani.