Zlatanu Ibrahimoviću je v 84. minuti derbija le uspelo prebiti obrambno linijo Liverpoola, ki je sicer vso tekmo odlično pazila na švedskega napadalca. Foto: Reuters
James Milner
James Milner je v 27. minuti Liverpool z bele točke povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Roberto Firmino
Vratar Manchester Uniteda David De Gea je moral biti vselej oprezen. Takole je moral med drugim veselje preprečiti Robertu Firminu. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je v drugem polčasu precej poživil igro Uniteda. Foto: Reuters
Henrik Mhitarjan
Simon Mignolet je v zaključku prvega polčasa takole ubranil nevaren strel Henrika Mhitarjana in preprečil izenačenje. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je po dobre pol ure igre odlično izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora, a je po zaslugi Mignoleta ostalo pri minimalnem vodstvu Liverpoola. Foto: Reuters
Jürgen Klopp
Menedžer Liverpoola Jürgen Klopp je ob zelenici ves čas burno spremljal igro svojih varovancev. Po prekršku Anderja Herrere nad Robertom Firminom je izmenjal tudi nekaj krepkih besed z Josejem Mourinhom, moža so morali sprva spraviti narazen, po tekmi pa sta si vendarle segla v roko. Foto: Reuters
Paul Pogba
Paul Pogba, najdražji nogometaš vseh časov, je prikazal eno najslabših predstav v dresu Manchester Uniteda. Foto: Reuters
Romelu Lukaku
Fotografija, ki pove praktično vse o razpletu tekme na Goodison Parku: nogometaši Evertona (na fotografiji Romelu Lukaku) so se znesli nad Manchester Cityjem. Foto: Reuters
Tom Davies
18-letni Tom Davies je proti Manchester Cityju dosegel prvi zadetek v karieri. Foto: Reuters

Liverpool je po 11-metrovki Jamesa Milnerja vodil od 27. minute dalje, vso tekmo se je suvereno branil, pred vrati je bil tudi precej podjetnejši od nasprotnika, ki pa mu je v 84. minuti vendarle uspelo poravnati izid, ko je iz bližine z glavo zadel Zlatan Ibrahimović.

Čeprav so gostitelji žogo v svoji posesti držali dalj časa (55 odstotkov), so bili v napadu boljši Liverpoolčani, na gol nasprotnika so sprožili 13 strelov (4 v okvir vrat), United 8 (3 v okvir). Razmerje v kotih je bilo 7:5 za Liverpool, v prekrških 17:13 za United.

Po mirnem začetku United nekoliko boljši
Ekipi sta v uvodnih minutah bili predvsem taktični boj na sredini igrišča, nobena si ni priigrala lepše priložnosti, šele v 14. minuti je prvi zapretil United prek Zlatana Ibrahimovića, ko je bil ta za las prekratek, da bi žogo po predložku z leve strani bolje zadel ob drugi vratnici. Nato so varovanci Joseja Mourinha prestavili v višjo prestavo, zaigrali so precej bolje, v 19. minuti se je po krasni globinski podaji Henrika Mhitarjana lepa priložnost ponudila Paulu Pogbaju, a je ta z diagonalnim strelom meril mimo leve vratarjeve vratnice.

Milner natančen z bele točke
Liverpool v prvi polovici prvega polčasa ni bil nevaren. Vseeno je v 27. minuti povedel prek Jamesa Milnerja. Po predložku iz kota je z roko v kazenskem prostoru igral Pogba, glavni sodnik Michael Oliver je brez oklevanja pokazal na belo točko, s katere je Milner suvereno zadel za 0:1. Rdeči vragi so se po prejetem zadetku 'razleteli' po igrišču, nemudoma so začeli izvajati vse močnejši pritisk na Liverpoolovo obrambno vrsto, po dobre pol ure igre je prek prostega strela z roba kazenskega prostora dlani vratarja Simona Mignoleta pošteno ogrel Ibrahimović. Pritisk gostiteljev ni pojenjal, v 41. minuti se je po lepi akciji na levi strani iz oči v oči z Mignoletom znašel Mhitarjan, a je tudi tokrat Belgijec preprečil vsesplošno veselje v 'teatru sanj'.

Silovit pritisk rdečih vragov
Pred začetkom drugega polčasa je Mourinho v igro namesto Michaela Carricka poslal Wayna Rooneyja, United je takoj silovito pritisnil na gostujočo obrambno linijo, v 10. minuti nadaljevanja je že zadišalo po izenačenju. Na sredini igrišča je žogo izgubil neizkušeni 18-letni Liverpoolov branilec Trent Alexander-Arnold, po hitrem protinapadu je Mhitarjan pobegnil gostujoči obrambi in z desne podal pred vrata, kjer je nespretno odreagiral Anthony Martial. Ob kakršnem koli stiku z žogo bi ta skoraj zagotovo pristala v mreži. Po dobri uri igre je Jürgen Klopp opravil prvo menjavo, Divocka Origija je zamenjal Philippe Coutinho.

United napadal, do lepših priložnosti Liverpool
Kmalu zatem se je izredno lepa priložnost ponudila Robertu Firminu, ki je po krasni podaji prav Coutinha iz bližine nastreljal vratarja Davida De Geo. V 67. minuti je po novi domiselni Coutinhovi akciji iz obrata De Geo v obrambo prisilil še Adam Lallana. Po Pogbajevi napaki v 75. minuti se je gostom z Anfielda ponudila nova lepa priložnost. Francoz je na Liverpoolovi polovici izgubil žogo, 5-kratni evropski prvaki so krenili v protinapad, Emre Can je z desne strani na drugo vratnico poslal natančen predložek, a je Georginio Wijnaldum z glavo meril previsoko.

Ibrahimović izenačil z glavo
V zadnjih desetih minutah je United pritisnil na vse ali nič. Že po dveh minutah bi se mu tveganje skoraj izplačalo, ko je s polvoleja Mignoleta nastreljal Rooney, a je akcijo tako ali tako zaradi prepovedanega položaja prekinil stranski sodnik. V 84. minuti je nato vendarle sledilo izenačenje. V akciji za zadetek, pri kateri je pri prvi podaji zelo zadišalo po prepovedanem položaju, je Rooney z leve strani poslal kratek predložek, ki ga je z glavo v vratnico preusmeril rezervist Marouane Fellaini. Po hitri povratni podaji Antonia Valencie je z glavo okroglo usnje čez golovo črto nekako le strpal Ibrahimović. 1:1.

Nobena izmed ekip ni bila zadovoljna z deljenjem točk, do konca srečanja se je zvrstila serija napadov na obeh straneh, podjetnejši so bili gostje, ki so v tretji minuti sodnikovega dodatka nevarno zapretili prek Wijnalduma, a je ostalo pri neodločenem izidu.

Guardiola osramočen zapustil Liverpool
Na Goodison Parku je Everton osramotil Pepa Guardiolo in Manchester City. Gostje so morali
priznati poraz s kar 4:0. Varovance Ronalda Koemana je v vodstvo po dobre pol ure igre popeljal Romelu Lukaku, ki je po lepi akciji svojih soigralcev izkoristil slabo podajo Gaela
Clichyja
v obrambi. Že na začetku drugega polčasa je vodstvo gostiteljev po podaji Rossa Barkleyja podvojil Kevin Mirallas, tokrat je napako storil Yaya Toure. City nikakor ni našel svoje igre, preveč je bilo netočnih podaj, v 79. minuti je na 3:0 povišal najstnik Tom Davies, ki je z lepim strelom žogo spravil čez vratarja Claudia Brava v gol. Končni izid je v četrti minuti sodnikovega podaljška postavil rezervist Ademola Lookman, ki je ob krstnem nastopu v majici Evertona za zadetek potreboval le štiri minute.