Robinho je Milan v 31. minuti z bele točke popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Josip Iličić
Josip Iličić je postal junak derbija Sicilije. Foto: EPA
Fabrizio Miccoli
Fabrizio Miccoli se je veselil jubilejnega stotega gola v Serie A. Foto: EPA

Nogometaši Milana so na San Siru dobili derbi 14. kroga italijanskega prvenstva. Z 1:0 so bili boljši od Juventusa, edini zadetek za gostitelje je z bele točke dosegel Robinho.

Do ključnega trenutka je prišlo v 30. minuti, ko je v kazenskem prostoru domnevno z roko igral Mauricio Isla. Glavni sodnik Nicola Rizzoli je pokazal na belo točko, s katere je Brazilec 7-kratne evropske prvake povedel v vodstvo. Gianluigi Buffon je sicer uganil smer strela, ki pa je bil premočen, da bi ga ubranil.

Vučinić najnevarnejši pri Juventusu
V prvem polčasu so sicer Milančani igrali precej bolje, v nadaljevanju pa so gostje iz Torina večkrat nevarno pritisnili, še posebej je bilo vroče v 83. minuti, ko je žogo po strelu Mirka Vučinića pred vratarjem Marcom Amelio odbil Kevin Constant. Reprezentant Črne gore je dve minuti pozneje zapretil še enkrat, ko je silovito sprožil z razdalje, a je Amelia nevaren strel ubranil. To sta bili tudi najlepši priložnosti Juventusa na tekmi. Z zmago se je Milan na prvenstveni lestvici povzpel na 8. mesto, Juventus ostaja na vrhu.

Iličić dvakrat v polno
novembra rad dosega zadetke. Potem ko je v lanski sezoni oba svoja gola v Serie A dosegel v tem mesecu in letos do zdaj edinega pred tremi tedni v Rimu, je tokrat v polno meril kar dvakrat. Palermo je na derbiju Sicilije s 3:1 premagal Catanio. Tako kot Iličić je pri gostiteljih vso tekmo igral tudi Jasmin Kurtić.
Na lepi tekmi je mrežo gostov v 10. minuti načel odlično razpoloženi Fabrizio Miccoli, ki je iz obrata dosegel jubilejni stoti zadetek v Serie A. Napadalec iz Lecceja je imel nato še nekaj priložnosti, v 23. minuti pa je Franco Brienza zatresel prečko.
Spomnil na najboljše čase
Iličić je na začetku drugega polčasa spomnil na svoje najboljše čase. V 49. minuti je lepo zadel z roba kazenskega prostora po podaji Brienze. Isti igralec mu je podal tudi v 60. minuti, ko je v kazenski prostor prodrl po desni strani, na tla "vrgel" vratarja Mariana Andujarja in povišal na 3:0.
Deset minut pozneje je Francesco Lodi znižal s sijajno izvedenim prostim strelom, v nadaljevanju pa je bil še naprej nevarnejši Palermo, toda izid se ni več spremenil.

Prvi gol Birse za Torino
Po Iličiću je dan kasneje za Torino na tekmi proti veliki Fiorentini (2:2) zablestel še en slovenski reprezentant, ki v Serie A v zadnjem času preživlja vse prej kot rožnate čase. Valter Birsa je po posoji iz Genoe dosegel prvi gol za Torino. Po vstopu v igro v 66. minuti je približno deset minut kasneje poskusil s predložkom z desne, na njegovo srečo pa se je žoga odkotalila za hrbet gostujočega vratarja Emiliana Viviana. Gostom je točko z zadetkom v 84. minuti prinesel Mounir El Hamdaoui.
14. krog:

MILAN - JUVENTUS 1:0 (1:0)
Robinho 31./11-m

Milan: Amelia, De Sciglio, Mexes (72./Zapata), Constant, Yepes, Nocerino, Montolivo, De Jong, Robinho (65./Pazzini), Boateng (84./Flamini), El Shaarawy.

Juventus: Buffon, Caceres, Barzagli, Bonucci, Marchisio, Pirlo, Asamoah (72./Pogba), Vidal, Isla (46./Padoin), Vučinić, Quagliarella (57./Giovinco).

Sodnik: Nicola Rizzoli

PALERMO - CATANIA 3:1 (1:0)
Miccoli 10., Iličić 49., 60.; Lodi 70.

Palermo:
Benussi, Munoz, Donati, von Bergen (75./Pisano), Morganella, Rios, Kurtić, Garcia, Iličić, Brienza (86./Viola), Miccoli (67./Dybala).

Catania: Andujar, Alvarez, Legrottaglie, Spolli (86./Capuano), Marchese, Izco (44./Castro), Lodi, Almiron, Barrientos, Morimoto (63./Doukara), Gomez.

Sodnik: Andrea Romeo

TORINO - FIORENTINA 2:2 (1:0)
Cerci 40., Birsa 76.; Rodriguez 74./11-m, El Hamdaoui 84.
Birsa (Torino) je v igro vstopil v 66. minuti.

CHIEVO - SIENA 0:0
Cesar je odigral celo tekmo, Jokić (oba Chievo) je bil na klopi.

LAZIO - UDINESE

JUVENTUS 14 10 2 2 29:10 32 INTER 13 9 1 3 26:15 28 FIORENTINA 14 8 4 2 25:12 28 NAPOLI 13 8 3 2 22:11 27 ROMA 14 7 2 5 31:23 23 LAZIO 13 7 2 4 19:17 23 CATANIA 14 5 4 5 18:20 19 MILAN 14 5 3 6 21:18 18 ATALANTA (-2) 14 6 2 6 14:20 18 PARMA 13 4 5 4 16:18 17 UDINESE 13 3 7 3 18:20 16 SAMPDORIA (-1) 14 5 2 7 17:19 16 CAGLIARI 13 4 4 5 13:19 16 TORINO (-1) 14 3 7 4 15:14 15 PALERMO 14 3 5 6 14:21 14 CHIEVO 14 3 3 8 13:25 12 GENOA 14 3 3 8 14:22 12 BOLOGNA 14 3 2 9 15:19 11 PESCARA 14 3 2 9 9:25 11 SIENA (-6) 14 4 5 5 13:14 11