Stadion v Torinu se je zatresel že po 42 sekundah igre, ko je Dybala dosegel vodilni gol. Foto: Reuters
Inter je s 5:0 porazil Genoo. Foto: Reuters
Dybala Juve popeljal v vodstvo v prvi minuti

Kljub prepričljivemu končnemu rezultatu se je Juventus tako kot v prejšnjem krogu moral potruditi za nove tri točke. Cagliari jim je podaril avtogol, nato pa je ves čas pretil in bil blizu izenačenja.

Dybala je zadel že po 42 sekundah igre, prelisičil je dva igralca Cagliarija v kazenskem prostoru, izboril si je prostor in streljal v desni spodnji kot (1:0). Cagliari je izenačil v 36. minuti – po predložku Darija Srne v kazenski prostor je do žoge prišel Joao Pedro, ki je z desnico streljal v levi spodnji kot (1:1). Le dve minuti pozneje so Torinčani spet vodili, uslugo jim je naredil igralec Cagliarija, Filip Bradarić, ki je strel Douglasa Coste nesrečno preusmeril v lastno mrežo.

Ekipni gol Juventusa
Ekipa s Sardinije je bila v 86. minuti blizu izenačenja, ko je Leonardo Pavoletti prišel do odbitka v kazenskem prostoru, njegov poskus pa je blokiral Medhi Benatia. Če ne zadeneš, prejmeš, kar so Sardinci občutili na svoji koži že minuto pozneje. Juventus je krenil v protinapad, Cristiano Ronaldo je imel odprto pot do vrat Cagliarija, lahko bi tudi sam streljal, a je nesebično podal Joau Cuadradu, ki je pritekel iz ozadja in zadel za 3:1. Dvojica je dobro sodelovala tudi ob izteku tekme, Ronaldov poskus pa si je prislužil aplavz domačih navijačev.

Stara dama ima šest točk naskoka pred Interjem in Napolijem. Slednja sta bila v tem krogu strelsko razpoložena, saj sta napolnila mreži tekmecev. Napoli je včeraj s 5:1 premagal Empoli, še neizprosnejši pa je bil danes Inter, ki je mrežo Genoe zatresel petkrat. Dva gola je prispeval Roberto Gagliardini, med strelce pa so se vpisali še Matteo Politano, Joao Mario in Radja Nainggolan.