Xerdan Shaqiri je z levico matiral ter Stegna. Foto: EPA
Marc Andre ter Stegen
Marc Andre ter Stegen je imel izjemen večer, vsekakor je bil najbolj zaslužen za veliko točko Borussie. Foto: EPA
Allianz Arena
71.000 gledalcev je po zadnji domači tekmi v letu 2012 uživalo tudi v laserskem šovu. Foto: EPA
Stefan Kiessling
Stefan Kiessling je najboljši strelec jesenskega dela Bundeslige z 12 zadetki. Foto: EPA

Gostitelji so na zadnji tekmi leta na Allianz Areni pritisnili že od prve minute. Ter Stegen je v 5. minuti zaustavil poskus Thomasa Müllerja z glavo, v naslednji akciji pa še strel Francka Riberyja.
Marx izkoristil sporno enajstmetrovko
V 21. minuti je Tolga Cigerci z leve strani hotel podati pred vrata, Jerome Boateng je skočil in žoga ga je zadela v roko. Sodnik Tobias Welz je takoj stegnil desnico proti beli točki. Zelo sporna odločitev, saj roka Boatenga niti slučajno ni šla proti žogi. Thorben Marx je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen, Manuel Neuer je bil na napačni nogi in ni imel možnosti.
Šok se še ni dobro polegel, ko je Neuer popolnoma po nepotrebnem zapustil vrata, Patrick Herrmann je že švignil mimo njega, a žoge iz težkega položaja ni uspel dovolj močno ustreliti proti praznim vratom.

Poškodba Javija Martineza

Gostitelji so se nato zbrali in silovito pritiskali proti vratom. V 31. minuti je Bastian Schweinsteiger s prostega strela s 17 metrov zavrtinčil žogo prek živega zidu, z golove črte pa je z glavo rešil Juan Arango. Sedem minut pred odmorom si je v skoku Javi Martinez poškodoval oko, Španec je moral na pregled v bolnišnico, zamenjal ga je Xerdan Shaqiri.
Shaqiri izenačil po napaki Marxa
V 48. minuti je Schweinsteiger prišel do strela v gneči, ter Stegen pa je sijajno posredoval, tudi Dante je bil blizu, njegov strel z glavo je za las zgrešil cilj. Gostje, ki so lani v uvodnem krogu senzacionalno zmagali na Allianz Areni z 1:0, so postavili "bunker" v kazenskem prostoru. Jupp Heynckes je v igro poslal Maria Gomeza namesto Maria Mandžukića. Po uri igri je Marx slabo posredoval pred svojimi vrati, žogo je podal do Shaqirija, ki je s strelom ob bližnji vratnici zatresel mrežo.
V 78. minuti je ter Stegen najprej obranil strel Davida Alabe, nato pa je izjemno posredoval še po strelu Gomeza. Tudi močan strel Tonija Kroosa v predzadnji minuti ni končal za njegovim hrtbom.
"Lekarnarji" devet točk za Bayernom
Bayern si je v jesenskem delu nabral lepo prednost, izgubil je le eno tekmo. Bayer iz Leverkusna, ki je oktobra slavil na Allianz Areni (1:2), na drugem mestu zaostaja devet točk. V 17. krogu so "lekarnarji" s 3:0 odpravili Hamburger SV, dva zadetka je dosegel Stefan Kiessling.
Borussia iz Dortmunda je oddala precej točk in ima velik zaostanek, po kvaliteti igralskega kadra pa so aktualni prvaki edini resen tekmec Bavarcev. Nemško prvenstvo se bo nadaljevalo 18. januarja.