Thomas Müller je znova dokazal, da se izjemno znajde pred vrati nasprotnika. Foto: EPA
Henrik Mhitarjan in Pierre-Emerick Aubameyang
Henrik Mhitarjan in Pierre-Emerick Aubameyang sta preprečila senzacijo. Foto: EPA

Pep Guardiola je v izjemno natrpanem urniku srečanj na klopi pustil Arjena Robbna in Maria Mandžukića, Franck Ribery pa je vstopil šele po uri igre.

Bavarci so povedli v 17. minuti, ko je Xherdan Shaqiri z leve strani podal pred vrata, kjer je Thomas Müller z levim ramenom izjemno spretno poslal žogo v mrežo. Deset minut zatem je Dante z leve strani v kazenskem prostoru našel Claudia Pizarra, ki je z glavo z desetih metrov poslal žogo pod prečko. Hannover, ki je 14. septembra na tekmi 5. kroga nemškega prvenstva na Allianz Areni klonil z 0:2, se je vrnil v igro v 37. minuti. Sebastien Pocognoli je ušel po levi strani, obramba Bavarcev je pozabila na Didierja Ya Konana, ki je z bližine znižal.

V 64. minuti je Shaqiri izvedel prosti strel z desne strani, žogo je poslal v kazenski prostor, kjer jo je Müller v padcu z volejem z desno nogo poslal v mrežo. Vratar Ron Robert Zieler je bil nemočen. Četrt ure pred koncem je igralec tekme Müller močno streljal z 20 metrov, Zieler je žogo slabo odbil, pritekel je rezervist Ribery in jo z bližine poslal v mrežo.
Veliko dela za Dortmundčane
Allianz Arena je bila v torek zvečer prvič po 16. marcu 2007 znova razprodana tudi na tekmi 1860 Münchna. "Levi" so se srčno borili proti dortmundski Borussii, ki je šele po podaljšku zmagala z 2:0.
Rumeno-črni so imeli veliko terensko premoč (posest 23:77, streli na vrata 2:39!), a jim nikakor ni uspelo zadeti. V 105. minuti je Dominik Stahl v kazenskem prostoru od zadaj podrl Marca Reusa in si prislužil rdeči karton, z bele točke pa je bil natančen Pierre-Emerick Aubameyang. Dve minuti zatem je zmago Borussie potrdil Henrik Mhitarjan.

Mainz je doma izgubil proti drugoligašu Kölnu z 0:1. Srečanje je odločil Marcel Risse z natančnim diagonalnim strelom z levico v 53. minuti. Risse je poleti prišel iz Mainza, kjer je igral tri sezone.