Luka Volarič
Domžale
Ivan Firer
Ivan Firer se je izkazal z dvema goloma. Celjani so niz neporaženosti podaljšali na šest tekem. Foto: www.alesfevzer.com
Celje in Gorica mirno na zimski odmor
Domžalčani napolnili mrežo Rudarja
Borbeni Krčani dali lekcijo Olimpiji

Ljubljančani so v Krškem na stadionu Matije Gubca povedli že v 8. minuti, ko je Ezekiel Henty prodrl po levi strani v kazenski prostor, nato pa podal v sredino, kjer je Rok Kronaveter poslal žogo pod prečko. Henty je v 24. minuti stresel še prečko s prostega strela.

In ko je bil v 32. minuti zaradi prekrška nad Darjanom Matićem izključen še David Poljanec, je kazalo, da je gostom pot do zmage odprta.

Volarič, Štefanac in Žinko zrežirali preobrat
A to je bil račun brez krčmarja oziroma brez fantov iz Krškega, kjer stoji slovenska jedrska elektrarna. Borbeni domačini so namreč v drugem polčasu z igralcem manj uprizorili velik preobrat. Začel ga je Luka Volarič, ki je v 70. minuti v kazenskem prostoru preigral Dejana Kelharja, nato pa matiral še Aleksandra Šeligo. Le štiri minute pozneje je Denis Klinar v kazenskem prostoru podrl prodirajočega Luko Štefanca, tako da je sodnik Matej Jug pokazal na belo točko, ki jo je rutinirano izkoristil Luka Žinko.

Zalokar ustavil Hentyja in Kronavetra
Olimpija, ki je igrala že brez Baslu prodanega "prvega napadalca" Andraža Šporarja, je do konca napadala vsaj za izenačenje, a je domača obramba vzdržala. V sodnikovem podaljšku se je izkazal vratar Marko Zalokar, ki je ustavil nevarna poskusa Hentyja in Kronavetra.

Visoka zmaga Domžal
V preostalih sobotnih tekmah so Domžale s 4:0 premagale Rudar, medtem ko sta Celje in Gorica remizirala (2:2). Domžalčani so povedli v 35. minuti, ko je Matic Črnic z volejem iz bližine zatresel mrežo Mateja Radana. Črnic je pripravil tudi drugi zadetek, saj ga je v 45. minuti Radan podrl, kar je pomenilo enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Nejc Skubic.

V drugem polčasu so Domžalčani potrdili zmago z goloma Antonia Manceta in Darka Zeca v razmiku dveh minut. Tudi Velenjčani so imeli nekaj priložnosti, a so bili že v prvem polčasu Leon Črnčič, Luka Prašnikar in Elvedin Džinić nenatančni z glavo.

Jogan zadel za remi Gorice
Na obračunu Celjanov in Goričanov je za domače dvakrat (13., 67.) zadel Ivan Firer. Obakrat mu je podal de Sousa. Gorici pa sta točko priborila Matija Širok (48.) in Alen Jogan, ki je v 75. minuti postavil končni izid po podaji Matije Škarabota iz kota.

Maribor ima priložnost le za -3
Že v petek je Zavrč z dvema goloma v zadnjih 15 minutah premagal Krko (2:1). V edini nedeljski tekmi bo Luka Koper gostila drugouvrščeni Maribor, ki bi se z morebitno zmago Olimpiji približal na vsega tri točke zaostanka.