Veselje trenerja Antonia Conteja in Fernanda Llorenteja po izenačujočem golu. Foto: Reuters
Miroslav Klose
35-letni Miroslav Klose je Laziu priigral enajstmetrovko. Foto: EPA

V 24. minuti je namreč Gigi Buffon podrl Miroslava Kloseja, ki je po mojstrski podaji Abdoulaya Konka prišel sam pred vratarja Juventusa in ga že preigral, nato pa ga je ta z nogami podrl.

Candreva izkoristil enajstmetrovko
Sodnik Davide Massa je Buffonu pokazal rdeči karton, hkrati pa dosodil strel z bele točke, ki ga je uspešno izvedel Antonio Candreva. Candreva je poslal žogo v desno stran Juventusovih vrat, medtem ko se je rezervni vratar Marco Storari vrgel v levo. Domači so tako na Olimpicu prišli do vodstva, čeprav je imel Juventus terensko premoč.

Mojstrski zadetek Llorenteja
Kljub igralcu manj je Juventus v drugem polčasu napadal, kar se mu je obrestovalo v 60. minuti, ko je Carlos Tevez na desni strani kazenskega prostora v ogenj poslal Stephana Lichsteinerja, ki je poslal predložek v sredino, kjer je Fernando Llorente po visokem skoku žogo z glavo v loku poslal za desno vratnico vratarja Etrita Berishe. Zares mojstrski gol visokoraslega Španca.

Klose v prečko, Keita Balde v vratnico
Zadetek je le prebudil "preračunljivi" Lazio. V 75. minuti je Klose po predložku s prostega strela z glavo ustrelil po sredini vrat, a je Storari z izjemno obrambo žogo preusmeril v prečko. Okvir vrat je Juventus rešil tudi v 85. minuti, ko je 18-letni španski rezervist Keita Balde Diao z roba kazenskega prostora stresel levo vratnico. Tako je ostalo pri 1:1, kar pomeni, da se je Juventusov niz zmag, ki je trajal 12 tekem, končal, hkrati pa je Lazio še na četrti zaporedni tekmi pod vodstvom Edyja Reje ostal neporažen. Še nekaj statistike: posest žoge 57:43 za Juventus, streli v okvir vrat 3:3.

Tretjeuvrščeni Napoli je le remiziral s Chievom (1:1), pri katerem je Boštjan Cesar odigral vso tekmo. Dejan Lazarević je bil na klopi.
Milan do zmage v dveh minutah
Na nedeljskih tekmah je bilo najbolj razburljivo na Sardiniji, kjer je Cagliari vodil do 87. minute, potem pa sta v dveh minutah za popoln preobrat poskrbela Mario Balotelli s prostega strela in Giampaolo Pazzini. Milan je v Serie A po prihodu novega trenerja Clarenca Seedorfa dobil obe tekmi. Valter Birsa ni dobil priložnosti za igro.
Inter tudi proti zadnjeuvrščenemu brez zmage
Znova je razočaral Inter, ki na San Siru ni mogel zabiti gola zadnjeuvrščeni Catanii. Samir Handanović je branil vso tekmo in mrežo ohranil nedotaknjeno.