Gonzalo Higuain se je izenačil z Edinom Džekom na vrhu lestvice strelcev. Oba sta zadela po 18-krat. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je v 77. minuti popravil vtis, potem ko je v prvem polčasu zapravil najstrožjo kazen. Foto: Reuters
Suso
Suso je pet minut pred koncem priigral točko Milanu na olimpijskem stadionu v Rimu. Foto: EPA

koka pred Romo.

Stara dama v prvem polčasu ni blestela, prvo veliko priložnost pa je unovčila. Osem minut pred odmorom je Claudio Marchisio lepo podal v kazenski prostor do Gonzala Higuaina, ki se je izognil prepovedanemu položaju in z močnim strelom z desnico matiral vratarja Rafaela.

Sijajni argentinski napadalec je takoj na začetku drugega polčasa zapečatil usodo Cagliarija. Juanu Cuadradu je uspelo obdržati žogo na igrišču na desni strani, našel je Paula Dybalo, ki je v kazenskem prostoru zaposlil Higuaina. Velemojster je s konico nogometnega čevlja poslal žogo z desne strani v mrežo. To je bil že njegov 18. zadetek v letošnji sezoni.

Cagliari najbolj zapretil z igralcem manj
Gostitelji so srečanje končali le z deseterico, saj je Nicola Barella v 67. minuti prejel drugi rumeni karton. V 72. minuti je imel Cagliari najlepšo priložnost na tekmi, z igralcem več je Davide Di Gennaro poskusil z močnim strelom z 20 metrov, a se je izkazal Gianluigi Buffon s parado.

Zmaga Rome v Crotoneju
Roma je odnesla vse tri točke s stadiona Ezio Scida v Crotoneju (0:2). V 17. minuti so imeli gostje prvo veliko priložnost, Edin Džeko je z bele točke z desnico poslal žogo mimo vrat. Pet minut pred odmorom je Radja Nainggolan zadel z diagonalnim strelom s 15 metrov po podaji Mohameda Salaha. Tudi drugi zadetek je lepo pripravil Salah, ki je z desne strani podal pred vrata, kjer je Džeko le še podstavil nogo s treh metrov.

Inter je odpravil Empoli z 2:0. Eder je zadel po četrt ure igre z glavo po podaji Rodriga Palacia. V 54. minuti je končni izid postavil Antonio Candreva z natančnim volejem z desne strani po sijajni podaji Ederja z zunanjim delom nogometnega čevlja.
Suso priigral točko Milanu
Na ponedeljkovi večerni tekmi sta se Lazio in Milan na rimskem Olimpicu razšla z remijem (1:1). Gostitelji so imeli v prvem polčasu premoč, povedli so v sodnikovem dodatku, ko je z bele točke zadel Lucas Biglia. Vratar Milana Gianluigi Donnarumma je v kazenskem prostoru podrl napadalca Cira Immobileja. Milan je pritisnil ob koncu srečanja in izenačil v 85. minuti, ko je Suso sijajno zavrtinčil žogo z levico in jo poslal v malo mrežico.

PALERMO - ATALANTA 1:3 (1:2)
Čočev 41.; Conti 19., Gomez 26., Cristante 79.
Anđelković (Palermo) je sedel na klopi; Kurtić (Atalanta) je igral do 70. minute.

SASSUOLO - CHIEVO 1:3 (1:1)