Juan Cuadrado (levo) je odločil tekmo med Juventusom in Beneventom. Foto: Reuters
Chievo - Napoli
Obračun med Chievom in Napolijem se je v Veroni končal brez zmagovalca (0:0). Neapeljčani kljub spodrsljaju ostajajo na vrhu lestvice Serie A, kjer imajo pred Juventusom po 12 odigranih krogih točko naskoka. Foto: Reuters
Nogometaši Rome
Nogometaši Rome so v Firencah s 4:2 premagali Fiorentino in potegnili črto pod zelo uspešen teden, v katerem so v torek v Ligi prvakov na rimskem Olimpicu s 3:0 odpravili še Chelsea. Foto: EPA
Olimpico
Tekma med Laziem in Udinesejem je bila na rimskem Olimpicu odpovedana zaradi hudih nalivov in poplavljenega igrišča. Foto: EPA
Nogometaši Milana
Nogometaši Milana so v gosteh premagali Sassuolo. Foto: EPA

Stara dama se je na svojem stadionu v 19. minuti znašla v zaostanku, potem ko je goste v vodstvo popeljal Amato Ciciretti. Ta je s prostega strela mojstrsko premagal nemočnega vratarja Wojciecha Szczesnyja. Gostitelji so sicer prevladovali na zelenici, a nasprotnika lomili dlje, kot bi si želeli.

Vseeno so po slabi uri igre izid prek Gonzala Higuaina izenačili. Blaise Matuidi je z glavo po predložku z desne strani žogo poslal do argentinskega napadalca, ki je z volejem z levico izjemno zadel za 1:1. Črno-beli so bili v naletu, le nekaj minut pozneje, natančneje v 65. minuti, je zmagoviti zadetek dosegel Juan Cuadrado.

Z leve strani je Alex Sandro poslal predložek na drugo vratnico, kjer je Kolumbijec z glavo matiral Alberta Brignolija, ki se je na tekmi sicer izkazal z nekaj izjemnimi obrambami.

Ballardini na klopiu Genoe zamenjal Jurića
Genoa je po porazu v mestnem derbiju proti Sampdorii (0:2) zamenjala trenerja. Namesto odpuščenega Hrvata Ivana Jurića bo krmilo prevzel stari znanec kluba Davide Ballardini, ki je ekipo vodil že dvakrat. Trenutno zaseda 18. mesto med 20 ekipami v Serie A. Na 12 tekmah je zbrala šest točk.

Ballardini je uradno postal trener, zanj bo to že tretji mandat na stolčku tega moštva po letih 2010-2011 in 2013. Poleg genovskega kluba je 53-letni trener vodil še Palermo, Bologno, Cagliari in Lazio.