Paulo Dybala je pred sezono k Juventusu prišel iz Palerma. Foto: EPA
Juventus
Po slabem začetku sezone se Juventus počasi prebija proti vrhu lestvice. V sredo bo v Ligi prvakov igral proti Manchester Cityju. Foto: EPA
Edin Džeko
Edin Džeko in soigralci so na razmočenem igrišču v Bologni pustili dragoceni dve točki. Foto: Reuters

Stara dama je zmagala tretjič zapored, medtem ko so rdeče-črni izgubili prvič po nizu petih tekem brez poraza. Argentinec Dybala je zadel šestič v tej sezoni po predložku Alexa Sandra z leve strani. 16-letni vratar gostov Gianluigi Donnarumma, ki se je izkazal z nekaj obrambami pri strelih od daleč (denimo ob preusmerjenem prostem strelu Hernanesa), je bil pri golu nemočen.
Srečanje sicer ni postreglo s presežki. Domači vratar Gianluigi Buffon, ki je v četrtek praznoval 20-letnico debija v Serie A, je bil tako rekoč brez dela vse do sodnikovega podaljška, ko je s 25 metrov streljal Alessio Cerci.

Juventus ni mogel računati na poškodovanega Samija Khediro, med tekmo pa je izgubil še Patricea Evraja in Hernanesa. Skromni Milan čaka še veliko dela, če želi obdržati stik z vrhom, zdaj ga je Juve že prehitel na lestvici. Na novem stadionu v Torinu je klonil še petič na petih tekmah.

Garcia: To je bila parodija nogometa
Roma je na prvi tekmi tega kroga v Bologni remizirala z 2:2. Gostitelji so do točke prišli v 87. minuti, ko je z 11-metrovke izenačil nekdanji član Rimljanov Mattia Destro. Prekršek nad Emanuelejem Giaccherinijem je storil Vasilis Torosidis. Gostje so z bele točke dosegli celo oba zadetka, po zgodnjem golu Adama Masine za vodstvo Bologne sta v drugem polčasu preobrat pripravila Miralem Pjanić po igranju z roko in Edin Džeko po prekršku nad Juanom Iturbejem.
Na razmočenem igrišču so gledalci videli nemogoče razmere za igro. "Edina pozitivna stvar na današnji tekmi je ta, da ni bilo poškodb. To je bila parodija nogometa," je povedal trener Rome Rudi Garcia.

13. krog:
JUVENTUS
- MILAN 1:0 (0:0)
Dybala 66.

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Barzagli, Chiellini, Evra (28./Alex Sandro), Sturaro, Marchisio, Pogba, Hernanes (46./Bonucci), Mandžukić, Dybala (81./Morata).

Milan: Donnarumma, Abate, Alex, Romagnoli, Antonelli, Kučka (74./Luiz Adriano), Montolivo, Bonaventura, Cerci, Bacca, Niang (84./Honda).

CARPI - CHIEVO 1:2 (0:2)
Gamberini 62./11-m; Inglese 8., Meggiorini 14.
Belec (Carpi) je branil vso tekmo. Cesar je igral vso tekmo, Birsa (oba Chievo) pa do 74. minute.

FIORENTINA - EMPOLI 2:2 (0:2)
Kalinić 56., 61.; Livaja 18., Büchel 27.