Jürgen Klopp je energično v svojem slogu spremljal tekmo. Foto: EPA
Na White Hart Lanu je bilo veliko Livepoolovih navijačev s transparenti, ki izražajo upanje, da bo Jürgen Klopp preporodil redse. Foto: Reuters
Diego Costa
Takole je Diego Costa popeljal Chelsea v vodstvo. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je bil razigran na tekmi proti Watfordu. Foto: Reuters

Kloppa, ki se je izkazal na klopi dortmundske Borussie, v Liverpoolu vidijo kot velikega rešitelja, v mestu pa že vse od njegovega prihoda vlada prava kloppmanija. Tretjič zapored Liverpool na White Hart Lanu ni prejel zadetka, čeprav je zadnji dve tekmi na londonski zelenici dobil, skupaj pa na obeh zabil osem golov. Redsi imajo še naprej velike težave s poškodbami. Največja vrzel je nastala v napadu, saj so poškodovani Christian Benteke, Danny Ings in tudi Daniel Sturridge. Tako je prvič v Premier ligi tekmo začel Divock Origi. Mladi belgijski napadalec je tudi imel največjo priložnost na tekmi. Gostje so silovito začeli in po tretjem kotu v deseti minuti je Origi z glavo zatresel okvir vrat.

Po začetnem naletu Liverpoola so bili v nadaljevanju nevarnejši gostitelji. Po napaki Adama Lallane, ki je izgubil žogo, je v 28. minuti po podaji Harryja Kana streljal Clinton N'Jie, ki je v 11. minuti v igro vstopil namesto Nacerja Chadlija, a je odlično posredoval Simon Mignolet. V prvem delu sta lepi priložnosti zamudila še Kane in Bamidele Alli. Drugi del ni bil tako živahen. Mignolet je bil še naprej zanesljiv, ob koncu je Belgijec ubranil še en nevaren poskus Kana, na drugi strani pa je znova najbolj nevarno zapretil Origi.

Rooney ujel Cola
Manchester United je na Goodison Parku s 3:0 odpravil Everton. Rdeče vrage je v vodstvo v 18. minuti po gneči v kazenskem prostoru popeljal Morgan Schneiderlin, kar je bil njegov prvenec v majici kluba z Old Trafforda. Štiri minute kasneje je prednost gostov po natančni podaji Marcosa Roja z leve z glavo povišal Ander Herrera, ki je igral izvrstno. Bask je v 62. minuti v protinapadu podal Waynu Rooneyju, ki je v protinapadu zapečatil usodo svojega matičnega kluba. Kapetan angleške reprezentance je na Goodison Parku zadel prvič po osmih letih, obenem pa se je na večni lestvici izenačil z Andyjem Colom na drugem mestu strelcev v Premier ligi. Zdaj je zabil že 187 golov.

Nastop Alexisa Sancheza proti Watfordu je bil pod vprašajem, nato pa je bil čilski napadalec glavni junak zmage Arsenala (0:3). Topničarji so v gosteh vse tri gole dosegli v drugem delu, zabili pa so jih v 12 minutah. V prvem polčasu so gostitelji imeli kar nekaj priložnosti, v drugem pa je bil bistveno boljši Arsenal. Londončane je v 62. minuti v vodstvo popeljal Sanchez, nato pa sta se med strelce vpisala še Olivier Giroud in Aaron Ramsey.

Prvi hat-trick Sterlinga
Na Emiratesu je Manchester City s petardo (5:1) odpravil Bournemouth. Blestel je Raheem Sterling, ki je dosegel tri gole. S tem je postal prvi Anglež, ki je v dobi Premier lige zabil hat-trick za sinjemodre, obenem pa je tudi prvič v profesionalni karieri mrežo zatresel trikrat. Odsotnost poškodovanega Sergia Agüera se vodilni ekipi angleškega prvenstva sploh ni poznala, saj je dva gola zabil tudi Wilfried Bony. Napadalec iz Slonokoščene obale je v osmi minuti podal Sterlingu za vodilni zadetek, štiri minute kasneje pa je kaznoval napako Adama Federicija. Gosje so znižali prek Glenna Murrayja, a je Sterling do konca polčasa še dvakrat zatresel mrežo. Predtem je Kevin De Bruyne zadel še okvir vrat. Minuto pred koncem rednega dela je piko na i visoki zmagi postavil Bony.

Chelsea je slavil tretjič v sezoni. Z 2:0 so branilci naslova na domači zelenici premagali Aston Villo. Po štirih tekmah so modri znova osvojili tri točke in napredovali po lestvici. V 34. minuti je po nesebični podaji Williana Diego Costa žogo poslal v prazno mrežo, 2:0 pa so gostitelji povedli v 54. minuti, ko je Alan Hutton zatresel lastno mrežo. Aston Villa ni slavila že na osmi tekmi zapored.