Srečko Katanec je selektor Iraka postal konec avgusta. Foto: Reuters

Edini zadetek na tekmi v Abu Dabiju je v 62. minuti s sijajnim prostim strelom čez živi zid dosegel Basam Hišam. Zanimivo je, da je njegov oče v 90. letih prejšnjega stoletja igral za iraško reprezentanco. Najboljši azijski igralec leta 2018 Abdelkarim Hasan je že v 4. minuti iz bližine zadel prečko.

Iračani, ki so po dobre pol ure igre ostali brez pomembnega poškodovanega vezista Humama Tariqa, so sicer imeli nekaj priložnosti, predvsem v končnici, ko so lovili izenačenje. Toda ostalo je pri 1:0 in slovesu azijskih prvakov iz leta 2007. Prvič po letu 1972 so izpadli že pred četrtfinalom.

Katar, ki na tem prvenstvu še ni prejel zadetka, se bo v četrtfinalu v petek pomeril z Južno Korejo.

"Mislim, da je bila tekma enakovredna. Poskusili smo zmagati, pritiskali in pritiskali, a nismo zadeli. To je to. Prejeli smo gol s prostega strela, kar se pač zgodi. Fantje so dali vse od sebe," je po tekmi povedal Katanec. Na stadionu se je zbralo 14.000 gledalcev, večina je navijala za Irak.