Pierre-Emerick Aubameyang je s črno masko proslavil zadetek. Foto: Reuters
Thilo Kehrer
Thilo Kehrer je rešil Schalke in poskrbel za miren april v Gelsenkirchnu. Navijači poraza v derbiju ne oprostijo hitro. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je dosegel že 24 zadetkov v letošnji sezoni. Na vrhu lestvice strelcev se je izenačil z Aubameyangom. Foto: Reuters
Thomas Müller in Thiago Alcantara
Thomas Müller in Thiago Alcantara sta v sijajni formi. Zelo dobra napoved za Ancelottija pred zahtevnima tekmama z Realom. Foto: Reuters

Dortmundčane aprila čakata dve tekmi četrtfinala Lige prvakov proti Monacu, Schalke pa se bo v Evropski ligi srečal z Ajaxom, a za navijače obeh ekip je vedno ključen derbi. 62.227 navijačev je pripravilo sijajno vzdušje na Veltins Areni.

Aubameyang s črno masko razjezil navijače Schalkeja
Črno-rumeni so prevzeli pobudo v drugi polovici prvega polčasa. V 53. minuti je Guido Burgstaller skušal streljati iz obrata, a ga je Sokratis držal z roko. Sodnik Felix Zwayer se ni odločil za najstrožjo kazen, gostje so izvedli protinapad. Ousmane Dembele je sijajno podal v prazen prostor do Šindžija Kagave, ki je podaljšal do Pierra Emericka Aubameyanga. Gabonec je le še podstavil desnico in zatresel nebranjeno mrežo. Prevajalec Massimo Mariotti mu je vrgel črno masko, ki si jo je nadel čez obraz in še bolj razjezil navijače Schalkeja.

Kehrer unovčil lepo podajo Goretzke
Četrt ure pred koncem je imel Dembele z leve strani veliko priložnost za povišanje vodstva, vendar je zadel le vratnico. V 77. minuti je Leon Goretzka s peto sijajno podal žogo nazaj do 20-letnega Thila Kehrerja, ki je z natančnim strelom z desetih metrov poslal žogo tik ob vratnici v mrežo.

Navijači Schalkeja so dobili velik zalet. Branilec Borussie Marc Bartra je v 92. minuti žogo v kazenskem prostoru odbil z roko, a je Zwayer le zamahnil z roko. Trener Markus Weinzierl je izgubil živce in moral je na tribuno.

V Münchnu le še čakajo na potrditev rekordnega petega zaporednega naslova v Bundesligi, predsednik Uli Hoeness že sprejema čestitke za naslov. Trener Carlo Ancelotti ne dovoli, da bi igralci razmišljali le o madridskem Realu, ki prihaja na Allianz Areno 12. aprila. V vratih je bil Sven Ulreich, ki pa ni imel prav nobenega dela, Manuel Neuer še okreva po operaciji stopala.

Lewandowski na vrhu lestvice strelcev ujel Aubameyanga
Gostje, ki so predlani zmagali v Münchnu, so se le branili. Zdržali so do 17. minute, ko je Thiago Alcantara odlično podal do Lewandowskega, ki si je žogo lepo zaustavil in jo z levico zabil pod prečko. Poljak je devet minut pred odmorom z desne strani podal pred vrata, kjer je Thomas Müller podstavil desno koleno in žoga se je odbila v mrežo.

Müllerju se je končno odprlo
V drugem polčasu je Augsburg popolnoma razpadel. V 55. minuti je Franck Ribery zaposlil Lewandowskega, ki je z desetih metrov povišal na 3:0. Poljski zvezdnik je nato s peto našel Thiaga, ki je z drsečim štartom potisnil žogo prek golove črte. Hat-trick je Lewandowski dosegel z glavo iz bližine v 79. minuti. V naslednji akciji je Jerome Boateng z dolgo podajo našel Müllerja, ki je postavil končni izid. Danes je dosegel dva gola, v celotni sezoni do današnje tekme pa le enega. Soigralci so se najbolj veselili prav konca njegovega strelskega posta.