Köln je spomladi osvojil že enajst točk. Vodstvo kluba je že načrtovalo proračun za drugo ligo za prihodnjo sezono, a zdi se, da vse še ni izgubljeno. Foto: Reuters
Franck Ribery je imel izjemno priložnost, vendar ni dobro zadel žoge. Foto: Reuters
Robert Lewandowski ni bil učinkovit, vendar ostaja na vrhu lestvice strelcev z 20 zadetki. Foto: Reuters

Trener Stefan Ruthenbeck je preporodil kozličke, ki so po 15 krogih zbrali le tri točke pod vodstvom Petra Stögerja. To je bil najslabši izkupiček v zgodovini nemškega prvenstva. Z menjavo trenerja se je vse obrnilo, Köln je s 17 točkami celo ujel Hamburg. Pri gostiteljih je Kevin Kampl igral vso tekmo, Dominic Maroh pa je znova sedel na klopi Kölna.

Rdeči biki so povedli že v 5. minuti, ko je Ademola Lookman iz bližine stresel vratnico, odbito žogo pa je Kevin Augustin poslal v prazno mrežo. Izbranci Ralpha Hassenhüttla, ki so v četrtek izločili Napoli v Evropski ligi kljub porazu z 0:2, so imeli v prvem polčasu še nekaj lepih priložnosti, vendar jim ni uspelo povišati vodstva.

V 70. minuti je Marcel Risse ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer Kampl z glavo ni dobro izbil žoge. Vincent Koziello jo je z 20 metrov z levo nogo poslal v mrežo. Sedem minut zatem je razigrani Risse preigraval na desni strani, prodrl v kazenski prostor in našel osamljenega jokerja Leonarda Bittencourta, ki je iz bližine zadel za velike tri točke.

Konec zmagovitega niza Bayerna
V soboto se je Bayern s Hertho na Allianz Areni razšel brez golov. Berlinčani so končali izjemen niz Bavarcev, ki so dobili kar 14 tekem zapored v vseh tekmovanjih skupaj. Po veličastni predstavi nad Bešiktašem v torek zvečer (5:0) gostitelji tokrat niso bili razpoloženi. Največjo priložnost na srečanju je imel Franck Ribery v 36. minuti, ko se je po podaji Arjena Robbna znašel sam pred Ruenejem Jarsteinom, ki pa je posredoval odlično.

Lewandowski prvič v tej sezoni ni zadel na domači zelenici
Tudi najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski ni imel svojega dne. Poljak je zadel na prvih enajstih domačih tekmah v Bundesligi, tokrat pa mu ni uspelo postaviti novega rekorda, ki si ga deli z Juppom Heynckesom. Trener Bayerna je v sezoni 1972/73 v dresu Borussie iz Mönchengladbacha prav tako zadel na enajstih zaporednih tekmah na domačem Bökelbergu. To je bila prva tekma nemškega prvenstva na Allianz Areni, ki se je končala brez golov, po 14. aprilu 2012.

Werder vse bližje obstanku
V boju za obstanek je bilo zelo vroče na derbiju severa v Bremnu, kjer je Werder ugnal Hamburger SV z 1:0. Navijači gostov so večkrat prekinili tekmo s pirotehničnimi sredstvi. Sodnik Felix Zwayer je ekipi celo poslal nazaj v garderobo. Odločitev je padla štiri minute pred koncem, ko je rezervist Aron Johannsson poslal žogo proti vratom, Rick van Drongelen pa jo je skušal odbiti, a je zatresel lastno mrežo.