Igralci Domžal kljub številnim poškodbam ne popuščajo in vztrajno dihajo za ovratnik prvakom. Foto: RTV SLO
Mladen Rudonja, Koper
Kapetan Kopra Mladen Rudonja je vse moči usmeril v pokalno zmago in uvrstitev v evropska tekmovanja. Foto: RTV SLO
Nogometaši Drave
Drava je po seriji šestih zmag še dvakrat remizirala in je tako že osem krogov neporažena. Foto: RTV SLO

Vodilni moštvi I. SNL-ja sta še naprej izenačeni. Domžale so ugnale "oslabljeni" Koper z 2:0, Gorica pa v derbiju Maribor z 2:1.
Prvaki so imeli opravka z zagrizenimi Štajerci. V 7. minuti so povedli po darilu mariborskega vratarja Marka Pridigarja, ki je nespretno posredoval ob strelu Enesa Demirovića s 30 metrov.

Po zgodnjem vodstvu je Novogoričane v 46. minuti šokiralo izenačenje Gorazda Zajca. Mladi mariborski up je mrežo zatresel po predložku Zajka Zebe z desne strani. V nadaljevanju je goriški kapetan Miran Srebrnič po strelu z glavo zadel prečko, v 56. minuti pa je po dobri kombinaciji z Bojanom Jokičem Valter Birsa stresel vratnico.

Glasujte za naj gol 34. kroga!
Premoč je v 61. minuti kronal najboljši strelec lige Miran Burgič z glavo po podaji Demirovića iz kota. Vijolice so ob koncu nevarno zapretile prek Damirja Pekiča in Zajca. Strel 18-letnika v zadnjih sekundah je bil za las nenatančen.

Koper z mislimi pri pokalu
Domžale so kanarčke odpravile z zadetkoma Nikole Nikezića. Moštvo z Obale je v pričakovanju sredinega pokalnega finala igralo brez 7 standardnih nogometašev (Karič, Rudonja, Drobne, Jakomin ...). Gostitelji so prevladovali skozi celotno tekmo, vendar jih je ustavljal Jasmin Handanovič v nasprotnikovih vratih.

V 9. minuti je Juninho zadel prečko. V 27. minuti je Darijan Matič izvedel prosti strel, visoko žogo pa je v kazenskem prostoru v mrežo preusmeril Nikezić. Po vodstvu se je igra umirila. V zaključku srečanja je Zlatan Ljubijankič prodiral v 16-metrskem prostoru, kjer ga je spotaknil Jan Pahor, Nikezić pa je bil zanesljivi izvajalec najstrožje kazni.

Hat-trick Aleša Mejača
Drugi pokalni finalist Publikum je izgubil proti Beli krajini z 1:3. S tremi goli je blestel Aleš Mejač in prizadejal Celjanom že četrti zaporedni prvenstveni poraz. Tudi grofje so hranili moči za sredin obračun, kjer bodo lovili nastop v Evropi. Ob koncu je bil izključen njihov napadalec Mario Biščan.

Ajdovci zajezili Dravo
S Ptuja je Primorje odneslo zasluženo točko (0:0), saj si domači kljub terenski premoči niso priigrali izrazitih priložnosti. Večinoma so poskušali le s streli od daleč. Še najbližje zadetku je bil v 78. minuti Makedonec Viktor Trenevski s prostega strela.

Nafta do zmage tik pred koncem
V Velenju je 13. zmago Nafti v 87. minuti prinesel Borut Gerenčer (1:2). Lendavčane je v vodstvo povedel Vladimir Kožul po podaji s kota. V drugem delu so pobudo prevzeli knapi in po nekaj priložnostih v 64. minuti izenačili prek Denisa Haliloviča. V končnici so gostje stopnjevali pritisk in po zaslugi Gerenčerja odnesli domov nove tri točke.

RUDAR - NAFTA 1:2 (0:1)
100; Halilovič 63.; Kožul 15., B. Gerenčer 87.

HIT GORICA - MARIBOR PIV. LAŠKO 2:1 (1:0)
900; Demirovič 7., Burgič 61.; Zajc 46.
RK: Zeba 90./Maribor

DOMŽALE           34 19 10  5 67:28  67
HIT GORICA 34 19 10 5 67:29 67
ANET KOPER 34 15 8 11 44:37 53 MARIBOR P. LAŠKO 34 15 6 13 49:39 51 DRAVA 34 14 9 11 47:44 51 CMC PUBLIKUM 34 15 3 16 46:56 48 NAFTA 34 13 7 14 41:46 46 PRIMORJE 34 10 9 15 42:50 39 BELA KRAJINA 34 7 12 15 33:56 33 RUDAR 34 2 8 24 26:77 14