Aleksandar Rajčevič je dosegel najpomembnejši gol v karieri. Foto: RTV SLO
Fabijan Cipot
Vijoličasta obramba, ki ji je poveljeval kapetan Fabijan Cipot, je imela več dela kot rumena. Foto: RTV SLO
Jasmin Handanovič in Ermin Hasič
Ermin Hasič je takole zamenjal poškodovanega Jasmina Handanoviča. Foto: RTV SLO
Koprčanom drugi pokalni naslov

20-letni branilec je v 80. minuti za hrbet Marka Pridigarja preusmeril strel Enesa Handanagiča. Malo pred tem (76.) so Koprčani ostali brez prvega vratarja Jasmina Handanoviča, ki si je ob naletu Damirja Pekiča poškodoval roko. Že prej (69.) pa je bil zaradi ugovarjanja sodniku Robertu Krajncu izključen tudi trener Vlado Badžim. Iz drugega polčasa velja omeniti še poskusa Reneja Miheliča, ki je v 62. minuti za las meril mimo vrat, in Pekiča (77.), čigar strel je Ermin Hasič odbil.

Živahen začetek, mirnejše nadaljevanje
Igra v prvem polčasu je v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma. Mariborčani so si že v 2. minuti priigrali lepo priložnost prek Dimitarja Makrieva, a se je Bolgar preveč obotavljal, tako da je Handanovič ubranil strel. Na drugi strani sta za Koprčane poskusila Sašo Jakomin (13.) in Dalibor Volaš (16.), a sta njuna strela zletela čez prečko oziroma mimo vratnice. V drugi polovici prvega polčasa je tempo nekoliko padel, tako da pravih priložnosti ni bilo.

Koprčani so si z drugo pokalno lovoriko priigrali nastopanje v kvalifikacijah Pokala Uefe, medtem ko so vijoličasti v svojem 6. finalu zelenico prvič zapuščali sklonjenih glav.

Celje, finale
KOPER 1 - 0 Maribor Rajčevič 80. --------------------------------------- Handanovič ** Pridigar Handanagič Džinič *** Lazič Samardžič Rajčevič Cipot Radulovič Pečnik Viler * Tomažič-Šeruga M. Božič Lungu ** Nilton Mihelič Volaš Mezga * Lovrečič Makriev Jakomin Pekič --------------------------------------- * 63./ S. Božičič * 62./Mujakovič ** 76./Hasič ** 83./Diarra *** 85./Zajc 4.000; Sodnik: Robert KRAJNC (Ptuj)

Vsi zmagovalci pokala:
1992: Maribor 1993: Sct Olimpija 1994: Maribor Branik 1995: Mura 1996: Sct Olimpija 1997: Maribor Branik 1998: Rudar 1999: Maribor Teatanic 2000: Sct Olimpija 2001: Hit Gorica 2002: Hit Gorica 2003: Vega Olimpija 2004: Maribor Pivovarna Laško 2005: CMC Publikum 2006: Anet Koper 2007: Koper