Nogometaši Krke (na fotografiji Matej Trščinar) so se uvrstili v naslednji krog Pokala Slovenije. Foto: www.alesfevzer.com
Matej Poplatnik

Na Portovalu so se pravzaprav že pripravljali na izvajanje strelov z 11 metrov, ko je Kambič v 120. minuti po natančnem predložku z glavo matiral nemočnega gostujočega vratarja in žogo poslal v malo mrežico.

Novomeščani so povedli ob izteku 30. minute, ko je z roba kazenskega prostora mojstrsko zadel Maks Slunjski. Ta si je žogo naravnal na desno nogo, nato pa žogo izjemno zavrtinčil v zgornji levi vratarjev kot. Vodstvo je v četrti minuti nadaljevanja podvojil Kambič, ki je prodrl po desni strani in zadel s strelom ob bližnji vratnici.

Vseeno Krčani niso vrgli puške v koruzo. Po uri igre je zaostanek prepolovil Tonči Mujan, ki je po lepo uigrani akciji ušel domačim branilcem in hladnokrvno zadel za 2:1. Izid je v 83. minuti izenačil Miljan Škrbić, ki je po predložku z desne strani iz bližine zadel z glavo. Kmalu zatem je preobrat po strelu Luke Gajića preprečila vratnica.

Sledila sta dva podaljška po 15 minut, po katerih so se uvrstitve v naslednji krog tekmovanja z golom Kambiča tik pred koncem veselili Novomeščani.