Cristiano Ronaldo in madridski Real (tokrat so se predstavili v gostujočih dresih z zelenkastim odtenkom) v Sevilli niso imeli svojega dne. V zadnjih dveh ligaških obiskih so tu slavili s kar 2:6. Foto: Reuters
Carles Puyol
Carles Puyol je zaradi težav z levim kolenom zapustil igro v drugem polčasu, njegova menjava Javier Mascherano pa je dosegel avtogol. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je takole dosegel svoj prvi zadetek na tekmi. Foto: Reuters

Derbi 4. kroga španskega nogometnega prvenstva je po fantastičnem začetku odločil Piotr Trochowski, ko je že v drugi minuti z desnico po podaji iz kota žogo zabil pod prečko madridskih vrat. Še zdaleč ne napolnjen Sanchez Pizjuan je bil priča dinamičnemu obračunu z lepim številom priložnosti in nekaj iskric med igralci.

Mourinho v drugem delu zaigral na vse ali nič
Zlasti v drugem polčasu je Real zaigral na vse ali nič, že takoj po odmoru je Jose Mourinho v igro poslal Luko Modrića in Karima Benzemaja, a se mu na koncu to kljub nekaj odličnim priložnostim ni obrestovalo. Modrić je v 52. minuti z bombo z razdalje stresel okvir vrat, osem minut kasneje pa je Sergio Ramos z glavo zgrešil s pol metra. V 81. minuti je bil po sijajni podaji tokrat pred golom sicer nerazpoloženega Gonzala Higuaina sam pred domačim golom Cristiano Ronaldo, a mu je Fernando Navarro še pravočasno izbil žogo.

Messi tokrat zlati rezervist
Barcelona je že predtem na gostovanju pri Getafeju slavila še četrto zmago zapored (1:4) in večnim rivalom pobegnila na kar osem točk prednosti. Goste je v vodstvo v 32. minuti po akciji Cesca Fabregasa povedel Adriano, dokončno pa jih je pokopal tokratni rezervist Lionel Messi. Najprej je po prekršku Valere nad Pedrom v 74. minuti zadel z enajstih metrov, nato pa je bil uspešen še štiri minute kasneje po podaji Martina Montoye pred domača vrata. Z avtogolom je zadetek za gostitelje dosegel Javier Mascherano, končni izid pa je v začetku sodniškega podaljška postavil še en rezervist David Villa.

Puyol brez "El Clasica"?
Barca je tekmo začela tudi brez Danija Alvesa, v drugem polčasu se je na seznamu poškodovanih Andresu Iniesti in Alexisu spet pridružil kapetan Carles Puyol. Po prvih ocenah bi lahko manjkal kar šest tednov in tako izpustil tudi "El Clasico" na Nou Campu sedmega oktobra. Katalonci so imeli še kup drugih priložnosti, prednjačila sta Pedro in Cristian Tello. Thiago je v prvem polčasu zadel tudi okvir vrat.